Dobra jazda Katarzyny Niewiadomej. Polka po 3. etapie wciąż na podium Tour de France Femmes

Strona głównaKolarstwoTour de FranceDobra jazda Katarzyny Niewiadomej. Polka po 3. etapie wciąż na podium Tour...

Kolejny dobry etap, mimo udziału w kraksie, zaliczyła Katarzyna Niewiadoma na Tour de France Femmes. Na trzecim odcinku francuskiego klasyka z Reims do Épernay zajęła szóste miejsce i utrzymała miejsce na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej. Do mety dojechała w jednej grupie z wyprzedzającymi ją zawodniczkami. Najlepsza na etapie okazała się Dunka Cecille Uttrup Ludwig z FDJ – SUEZ – Futuroscope. Marta Lach zajęła 103. miejsce.

Polka zamieszana w kraksę

Od początku 3. etapu Tour de France Femmes Katarzyna Niewiadoma jechała bardzo aktywnie. Wszystko po to, aby powalczyć o kolejne podium etapowe i poprawienie swojej pozycji w generalce. Odcinek rozpoczynała na trzecim miejscu. Niestety na trasie Polka była zamieszana w kraksę, która zdarzyła się przez ważnym podjazdem na Cote de Mutigny. Na szczęście reprezentantka Polski pozbierała się bardzo sprawnie i szybko ruszyła dalej. Musiała gonić swoje główne rywalki. Ostatecznie udało jej się dojechać do prowadzącej grupy i wciąż udział w walce o zwycięstwo etapowe. Trochę do niego zabrakło, ale Katarzyna Niewiadoma dojechała zaledwie dwie sekundy za zwyciężczynią i nie odnotowała większych strat do swoich głównych rywalek w walce o triumf w klasyfikacji generalnej. 

Tym razem Polka zajęła szóste miejsce. Pozwoliło jej to utrzymać trzecie miejsce w generalce, gdzie traci 16 sekund do liderującej Holenderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma. Drugie miejsce z taką samą stratą jak Polka zajmuje Włoszka Silvia Persico z Valcar – Travel & Service. Dużo gorzej na etapie poszło Marcie Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling, która zajęła 103. lokatę ze stratą 7:22. W generalce spadła na 93. pozycję. 

Etap dla Cecille Uttrup Ludwig

Na mecie w Épernay najlepsza okazała się Dunka Cecille Uttrup Ludwig z FDJ – SUEZ – Futuroscope. Dojechała z przewagą dwóch sekund nad drugą Marianne Vos i trzecią Ashleigh Moolman z Republiki Południowej Afryki, która na co dzień ściga się w Team SD Worx. Kolejny etap Tour de France Femmes zostanie rozegrany 27 lipca. Będzie to górska rywalizacja z Troyes do Bar-Sur-Aube. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

ME w szermierce. Dwa brązowe medale Polek

W tureckiej Antalyi trwają Mistrzostwa Europy w szermierce. Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Zuzanna Cieślar zdobyły po brązowym medalu. Swatowska-Wenglarczyk z brązowym krążkiem Martyna Swatowska-Wenglarczyk to 27-letnia zawodniczka...

Zwycięstwo Tadeusza Michalika. Medale Polaków na turnieju w Serbii

Reprezentanci Polski w zapasach w stylu wolnym wywalczyli kilka medali podczas memoriału Ljubomir Ivanovic Gedza Memorial w serbskim Belgradzie. Najlepszy w kategorii do 97....