STS KOD PROMOCYJNY

Legia - Molde - bonus bukmacherski

Dobra jazda Katarzyny Niewiadomej. Polka po 3. etapie wciąż na podium Tour de France Femmes

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceDobra jazda Katarzyny Niewiadomej. Polka po 3. etapie wciąż na podium Tour...

Kolejny dobry etap, mimo udziału w kraksie, zaliczyła Katarzyna Niewiadoma na Tour de France Femmes. Na trzecim odcinku francuskiego klasyka z Reims do Épernay zajęła szóste miejsce i utrzymała miejsce na najniższym stopniu podium w klasyfikacji generalnej. Do mety dojechała w jednej grupie z wyprzedzającymi ją zawodniczkami. Najlepsza na etapie okazała się Dunka Cecille Uttrup Ludwig z FDJ – SUEZ – Futuroscope. Marta Lach zajęła 103. miejsce.

Polka zamieszana w kraksę

Od początku 3. etapu Tour de France Femmes Katarzyna Niewiadoma jechała bardzo aktywnie. Wszystko po to, aby powalczyć o kolejne podium etapowe i poprawienie swojej pozycji w generalce. Odcinek rozpoczynała na trzecim miejscu. Niestety na trasie Polka była zamieszana w kraksę, która zdarzyła się przez ważnym podjazdem na Cote de Mutigny. Na szczęście reprezentantka Polski pozbierała się bardzo sprawnie i szybko ruszyła dalej. Musiała gonić swoje główne rywalki. Ostatecznie udało jej się dojechać do prowadzącej grupy i wciąż udział w walce o zwycięstwo etapowe. Trochę do niego zabrakło, ale Katarzyna Niewiadoma dojechała zaledwie dwie sekundy za zwyciężczynią i nie odnotowała większych strat do swoich głównych rywalek w walce o triumf w klasyfikacji generalnej. 

Tym razem Polka zajęła szóste miejsce. Pozwoliło jej to utrzymać trzecie miejsce w generalce, gdzie traci 16 sekund do liderującej Holenderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma. Drugie miejsce z taką samą stratą jak Polka zajmuje Włoszka Silvia Persico z Valcar – Travel & Service. Dużo gorzej na etapie poszło Marcie Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling, która zajęła 103. lokatę ze stratą 7:22. W generalce spadła na 93. pozycję. 

Etap dla Cecille Uttrup Ludwig

Na mecie w Épernay najlepsza okazała się Dunka Cecille Uttrup Ludwig z FDJ – SUEZ – Futuroscope. Dojechała z przewagą dwóch sekund nad drugą Marianne Vos i trzecią Ashleigh Moolman z Republiki Południowej Afryki, która na co dzień ściga się w Team SD Worx. Kolejny etap Tour de France Femmes zostanie rozegrany 27 lipca. Będzie to górska rywalizacja z Troyes do Bar-Sur-Aube. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

400 zł za gola Legii
Legia - Molde - bonus bukmacherski

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...