STS KOD PROMOCYJNY

Kolejne trudności Polaków we Vuelta a España 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoVueltaKolejne trudności Polaków we Vuelta a España 2022

Za peletonem kolejny trudny etap Vuelta a España 2022. W środę 24 sierpnia kolarze rywalizowali na trasie z Irún do Bilbao. Kraj Basków tradycyjnie przywitał zawodników stromymi podjazdami i wyzwaniami. W takich warunkach kolejne trudności przeżywali Polacy Łukasz Owsian i Kamil Małecki. Obaj zajęli pozycje poza pierwszą setką. Najlepszy na mecie w Biblao był Hiszpan Marc Soler z UAE Team Emirates. Nowym liderem wyścigu został Francuz Rudy Molard z Groupama – FDJ.

Walka Polaków na 5. etapie

W środę rozgrywano już 5. etap tegorocznego wyścigu Wielkiego Touru Vuelta a España. Jednocześnie peleton dopiero drugi dzień rywalizował w Hiszpanii, ponieważ trzy pierwsze starty odbyły się w Holandii. Na drugim etapie z rzędu większe straty zanotowali biało-czerwoni. Tym razem lepiej spisał się Kamil Małecki z Lotto Soudal. Zawodnik ten ukończył etap na 115. pozycji ze stratą 11:39 do zwycięzcy. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic przyjechał niespełna dwie minuty za reprezentacyjnym kolegą. Pozwoliło mu to na zajęcie 129. miejsca. 

Po 5 z 21 etapów wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Łukasz Owsian. Polak spadł o 9 pozycji i jest 122. Awans o 5 miejsc zanotował z kolei Kamil Małecki, który aktualnie jest na 173. miejscu. Obaj zawodnicy czekają na swoją szansę w ucieczce lub w walce na finiszu. Jeszcze przed startem Vuelta a España 2022 było wiadomo, że nie będą liczyć się w walce o czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej. 

Etap dla Solera. Nowym liderem Molard

Etap z Irún do Bilbao padł łupem Marca Solera z UAE Team Emirates. Tym razem do mety dojechała ucieczka, a w niej najlepiej spisał się Hiszpan. Ostatecznie o 4 sekundy wyprzedził Daryla Impey’a z Republiki Południowej Afryki, który na co dzień ściga się dla Israel – Premier Tech. Trzecie miejsce na etapie zajął Brytyjczyk Fred Wright z Bahrain – Victorious. Nowym liderem Vuelta a España 2022 został Francuz Rudy Molard z Groupama – FDJ. Kolejne miejsca zajmują Fred Wright i Niemiec Nikias Arndt z Team DSM. Kolejny etap zostanie rozegrany 25 sierpnia. Peleton będzie rywalizował na trasie z Bilbao do Ascensión al Pico Jano. San Miguel de Aguayo.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

400 za gola Hiszpanii lub Francji w półfinale!

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy gola Hiszpanii lub gola Francji w meczu Hiszpania Francja to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus...