Kolejne trudności Polaków we Vuelta a España 2022

Strona głównaKolarstwoVueltaKolejne trudności Polaków we Vuelta a España 2022

Za peletonem kolejny trudny etap Vuelta a España 2022. W środę 24 sierpnia kolarze rywalizowali na trasie z Irún do Bilbao. Kraj Basków tradycyjnie przywitał zawodników stromymi podjazdami i wyzwaniami. W takich warunkach kolejne trudności przeżywali Polacy Łukasz Owsian i Kamil Małecki. Obaj zajęli pozycje poza pierwszą setką. Najlepszy na mecie w Biblao był Hiszpan Marc Soler z UAE Team Emirates. Nowym liderem wyścigu został Francuz Rudy Molard z Groupama – FDJ.

Walka Polaków na 5. etapie

W środę rozgrywano już 5. etap tegorocznego wyścigu Wielkiego Touru Vuelta a España. Jednocześnie peleton dopiero drugi dzień rywalizował w Hiszpanii, ponieważ trzy pierwsze starty odbyły się w Holandii. Na drugim etapie z rzędu większe straty zanotowali biało-czerwoni. Tym razem lepiej spisał się Kamil Małecki z Lotto Soudal. Zawodnik ten ukończył etap na 115. pozycji ze stratą 11:39 do zwycięzcy. Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic przyjechał niespełna dwie minuty za reprezentacyjnym kolegą. Pozwoliło mu to na zajęcie 129. miejsca. 

Po 5 z 21 etapów wyższe miejsce w klasyfikacji generalnej zajmuje Łukasz Owsian. Polak spadł o 9 pozycji i jest 122. Awans o 5 miejsc zanotował z kolei Kamil Małecki, który aktualnie jest na 173. miejscu. Obaj zawodnicy czekają na swoją szansę w ucieczce lub w walce na finiszu. Jeszcze przed startem Vuelta a España 2022 było wiadomo, że nie będą liczyć się w walce o czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej. 

Etap dla Solera. Nowym liderem Molard

Etap z Irún do Bilbao padł łupem Marca Solera z UAE Team Emirates. Tym razem do mety dojechała ucieczka, a w niej najlepiej spisał się Hiszpan. Ostatecznie o 4 sekundy wyprzedził Daryla Impey’a z Republiki Południowej Afryki, który na co dzień ściga się dla Israel – Premier Tech. Trzecie miejsce na etapie zajął Brytyjczyk Fred Wright z Bahrain – Victorious. Nowym liderem Vuelta a España 2022 został Francuz Rudy Molard z Groupama – FDJ. Kolejne miejsca zajmują Fred Wright i Niemiec Nikias Arndt z Team DSM. Kolejny etap zostanie rozegrany 25 sierpnia. Peleton będzie rywalizował na trasie z Bilbao do Ascensión al Pico Jano. San Miguel de Aguayo.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Występy Polaków na MŚ w piłce ręcznej. Co typować?

Reprezentanci Polski w piłce ręcznej biorą udział w mistrzostwach świata 2023. Te rozgrywane są w tym roku w Polsce i w Szwecji. Z tej...