Kolejny dobry etap Niewiadomej. Marta Lach wycofała się z Tour de France Femmes

Strona głównaKolarstwoTour de FranceKolejny dobry etap Niewiadomej. Marta Lach wycofała się z Tour de France...

Kolejny dobry występ na etapie Tour de France Femmes zanotowała Katarzyna Niewiadoma. Na szóstym odcinku z Saint-Dié-des-Vosges do Rosheim zajęła 8. miejsce i utrzymała miejsce na podium klasyfikacji generalnej. Niestety z powodu obrażeń odniesionych podczas kraksy na poprzednim etapie z wyścigu musiała wycofać się druga z reprezentantek Polski Marta Lach. Szósty etap padł łupem Holenderki Marianne Vos, która pozostała liderką Tour de France Femmes 2022 i zwiększyła swoją przewagę. 

Katarzyna Niewiadoma wciąż na podium. Dwa etapy do końca

Kolejny etap nie przyniósł zmian w czołówce klasyfikacji generalnej. Tym razem Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing ponownie trzymała dystans do najlepszych i kontrolowała jazdę liderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma oraz drugiej w generalce Włoszki Silvii Persico z Valcar – Travel & Service. Ostatecznie dojechała do mety w czołowej grupie i zakończyła zmagania na 8. pozycji. Etapowe zwycięstwo odniosła liderka z Holandii, dzięki czemu zyskała kolejne 10 sekund bonifikaty i zwiększyła swoją przewagę nad pozostałymi zawodniczkami w klasyfikacji. Obecnie wynosi ona 30 sekund. Z taką stratą za Vos znajdują się druga Persico i trzecia Niewiadoma. 

Poturbowana Marta Lach musiała się wycofać

Niestety na 5. etapie tegorocznego Tour de France Femmes 2022 w kraksie udział brała Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Jej obrażenia okazały się na tyle poważne, że nie przystąpiła do rywalizacji na 6. etapie i wycofała się z wyścigu. W tym momencie zajmowała miejsce w pierwszej 50. klasyfikacji generalnej i jechała bardzo solidnie. Trzymamy kciuki za zdrowie reprezentantki Polski i szybki powrót do ścigania.

Dwa etapy do końca

Do końca rywalizacji w tegorocznej edycji Tour de France Femmes pozostały dwa etapy. W sobotę 30 lipca peleton pojedzie na trasie z Sélestat do Le Markstein. Trasa będzie liczyła 127 kilometrów i będzie to jedna z ostatnich szans dla Katarzyny Niewiadomej, aby spróbowała odjechać Vos i powalczyć o zwycięstwo w wyścigu. Zakończenie Tour de France Femmes 2022 zaplanowano na 31 lipca.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...