STS KOD PROMOCYJNY

Kolejny dobry etap Niewiadomej. Marta Lach wycofała się z Tour de France Femmes

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceKolejny dobry etap Niewiadomej. Marta Lach wycofała się z Tour de France...

Kolejny dobry występ na etapie Tour de France Femmes zanotowała Katarzyna Niewiadoma. Na szóstym odcinku z Saint-Dié-des-Vosges do Rosheim zajęła 8. miejsce i utrzymała miejsce na podium klasyfikacji generalnej. Niestety z powodu obrażeń odniesionych podczas kraksy na poprzednim etapie z wyścigu musiała wycofać się druga z reprezentantek Polski Marta Lach. Szósty etap padł łupem Holenderki Marianne Vos, która pozostała liderką Tour de France Femmes 2022 i zwiększyła swoją przewagę. 

Katarzyna Niewiadoma wciąż na podium. Dwa etapy do końca

Kolejny etap nie przyniósł zmian w czołówce klasyfikacji generalnej. Tym razem Katarzyna Niewiadoma z Canyon//SRAM Racing ponownie trzymała dystans do najlepszych i kontrolowała jazdę liderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma oraz drugiej w generalce Włoszki Silvii Persico z Valcar – Travel & Service. Ostatecznie dojechała do mety w czołowej grupie i zakończyła zmagania na 8. pozycji. Etapowe zwycięstwo odniosła liderka z Holandii, dzięki czemu zyskała kolejne 10 sekund bonifikaty i zwiększyła swoją przewagę nad pozostałymi zawodniczkami w klasyfikacji. Obecnie wynosi ona 30 sekund. Z taką stratą za Vos znajdują się druga Persico i trzecia Niewiadoma. 

Poturbowana Marta Lach musiała się wycofać

Niestety na 5. etapie tegorocznego Tour de France Femmes 2022 w kraksie udział brała Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. Jej obrażenia okazały się na tyle poważne, że nie przystąpiła do rywalizacji na 6. etapie i wycofała się z wyścigu. W tym momencie zajmowała miejsce w pierwszej 50. klasyfikacji generalnej i jechała bardzo solidnie. Trzymamy kciuki za zdrowie reprezentantki Polski i szybki powrót do ścigania.

Dwa etapy do końca

Do końca rywalizacji w tegorocznej edycji Tour de France Femmes pozostały dwa etapy. W sobotę 30 lipca peleton pojedzie na trasie z Sélestat do Le Markstein. Trasa będzie liczyła 127 kilometrów i będzie to jedna z ostatnich szans dla Katarzyny Niewiadomej, aby spróbowała odjechać Vos i powalczyć o zwycięstwo w wyścigu. Zakończenie Tour de France Femmes 2022 zaplanowano na 31 lipca.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...