Łukasz Owsian najlepszym z Polaków w Volta Ciclista a Catalunya. Wyścig dla Sergio Higuity z Kolumbii

Strona głównaKolarstwoŁukasz Owsian najlepszym z Polaków w Volta Ciclista a Catalunya. Wyścig dla...

W niedzielę 27 marca odbył się ostatni etap tegorocznego wyścigu Volta Ciclista a Catalunya, w którym tradycyjnie zobaczyliśmy reprezentantów Polski. Najlepszym z nich okazał się Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic, który zmagania zakończył na 39. miejscu. O sporym pechu może mówić Michał Kwiatkowski z INEOS Grenadiers, który z powodu problemów zdrowotnych musiał wycofać się już po dwóch etapach. Zwycięzcą wyścigu został Kolumbijczyk Sergio Higuita z Bora-hansgrohe, któremu na trasie pomagał m.in. Cesare Benedetii. Reprezentant Polski nie ukończył rywalizacji. 

Solidna jazda Łukasza Owsiana

Od początku hiszpańskiego klasyka solidnie prezentował się Łukasz Owsian. Zawodnik w Katalonii pełnił przede wszystkim rolę wsparcia dla lidera zespołu Kolumbijczyka Nairo Quintany, który do ostatniego etapu liczył się w walce o końcowe zwycięstwo. Ostatecznie lider zespołu Team Arkéa Samsic zajął 4. miejsce, a Łukasz Owsian został sklasyfikowany na 39. miejscu. Do zwycięzcy stracił niewiele ponad 27 minut. 

Michał Kwiatkowski i Cesare Benedetti nie ukończyli rywalizacji 

O sporym pechu mogą mówić Michał Kwiatkowski z INEOS Grenadiers i Cesare Benedetti z BORA-hansgrohe. Pierwszy z nich z powodu choroby wycofał się już po dwóch etapach hiszpańskiego wyścigu, na których już zanotował poważne straty. Niestety infekcja postępowała na tyle szybko, że uniemożliwiła dalsze starty Kwiatkowskiego. Zaledwie jeden etap więcej w Volta Ciclista a Catalunya przejechał Cesare Benedetti, którego do wycofania się z wyścigu również zmusiła choroba. Pozostaje nam trzymać kciuki za szybki powrót do zdrowia obu reprezentantów Polski. 

Wyścig dla Sergio Higuity

Jeszcze przed startem wyścigu, w gronie faworytów stawiano Sergio Higuitę z Kolumbii. Zawodnik ten ostatecznie wygrał z przewagą 16 sekund nad Ekwadorczykiem Richardem Carapazem z INEOS Grenadiers. Najniższe miejsce na podium zajął Portugalczyk Joao Almeida, który na co dzień jeździ w UAE Team Emirates. Zawodnik ten zaledwie o sekundę wyprzedził Nairo Quintanę. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...