Łukasz Wiśniowski pojedzie w Tour de Pologne

Strona głównaKolarstwoTour de PologneŁukasz Wiśniowski pojedzie w Tour de Pologne

Łukasz Wiśniowski z EF Education-EasyPost pojedzie w tegorocznym Tour de Pologne. Do startu wyścigu dookoła Polski już niespełna trzy tygodnie i ekipy z UCI ogłaszają pierwotne składy. Wśród zawodników nominowanych przez EF Education-EasyPost znalazł się Łukasz Wiśniowski, który będzie chciał z dobrej strony pokazać się przed polską publicznością. Kolarz dołączył do Filipa Maciejuka i Kamila Gradka z Bahrain – Victorious, których udział w Tour de Pologne potwierdzono kilka dni temu. 

Marijn van den Berg liderem ekipy Wiśniowskiego

Liderem zespołu EF Education-EasyPost na Tour de Pologne 2022 będzie 22-letni Holender Marijn van den Berg. Kolarz specjalizuje się w sprincie, a przed rokiem na polskiej ziemi wygrał Orlen Puchar Narodów 2021. Wydaje się, że władze amerykańskiej ekipy największe nadzieje wiążą ze startem Holendra w 79. edycji Tour de Pologne. Oprócz niego oglądać będziemy m.in. Ukraińca Marka Paduna, który dobrze czuje się w górach. W składzie znalazł się również młody Amerykanin Sean Quinn, który również powalczy o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. 

Na co stać Łukasza Wiśniowskiego?

Oczy polskich kibiców zwrócone będą na start w Tour de Pologne Łukasza Wiśniowskiego. Kolarz ten przed sezonem związał się z amerykańską ekipą EF Education-EasyPost. Doświadczony reprezentant Polski może pokusić się o sprawienie niespodzianki, w tym nawet włączenie się do walki o etapowe zwycięstwo lub miejsce w czołówce.

W perspektywie całego wyścigu będzie mu jednak niezwykle trudno, aby powalczyć o czołowe lokaty w klasyfikacji generalnej. W tym przypadku liczymy raczej na pojedyncze błyski, niż równą i szybką jazdę od początku do końca. 

Pełen skład EF Education-EasyPost

Tegoroczna edycja Tour de Pologne rozpocznie się 30 lipca i potrwa do 5 sierpnia. W składzie EF Education-EasyPost pojadą: Łukasz Wiśniowski, Marijn van den Berg, Mark Padun, Sean Quinn, Nowozelandczyk Tom Scully, Belg Jens Keukeleire i Japończyk Hideto Nakane. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...