Maciej Paterski wygrał wyścig kolarski GP Adria Mobil 2 w Słowenii

Strona głównaKolarstwoMaciej Paterski wygrał wyścig kolarski GP Adria Mobil 2 w Słowenii

Reprezentant Polski Maciej Paterski w niedzielę 27 marca wygrał jednodniowy wyścig kolarski GP Adria Mobil 2, który odbył się w ramach pętli w okolicach miejscowości Nove Mesto. Polak z Voster ATS Team okazał się najlepszy w uciekającej grupie, a w czołowej 10. znalazło się jeszcze dwóch biało-czerwonych: Marcin Budziński i Piotr Brożyna. Na finiszu z Maciejem Paterskim przegrali Włosi Andrea Debiasi z Cycling Team Friuli ASD oraz Nicola Venchiarutti z Work Service Vitalcare Vega. To pierwsze zwycięstwo Polaka w tym sezonie w zawodach zaliczanych punktowo do cyklu UCI. 

Mocna jazda Macieja Paterskiego

Od początku wyścigu Maciej Paterski utrzymywał się w ścisłej czołówce peletonu i wydawał się mieć wszystko pod kontrolą. Trasa liczyła około 180 kilometrów i pozwalała na szybkie uformowanie się ucieczki. Tak też się stało, a jeszcze na około 60 kilometrów przed metą jeden z zawodników miał 20 sekund przewagi nad resztą peletonu. Wówczas na prowadzeniu utrzymywał Niemiec Patrick Haller z Santic-Wibatech. Po chwili jednak został wchłonięty przez rozpędzony peleton. 

Z perspektywy wyścigu bardzo ważna była próba ucieczki Holendra Larsa Quaedvliega z Global Cycling Team. Zawodnikowi udało się jednak przejechać samotnie tylko kilka kilometrów, po czym został wchłonięty przez grupę pościgową. W niej znajdowało się aż pięciu biało-czerwonych. Ostatecznie przed metą nastąpiło przyspieszenie tempa i delikatnie odjechało 10. kolarzy. Z nich najlepszym finiszem popisał się Maciej Paterski, który na mecie wyprzedził Andreę Debiasiego i Nicolę Venchiaruttiego. W czołowej grupie na 6. miejscu znalazł się Marcin Budziński, a na 8. Piotr Brożyna. Obaj reprezentują barwy HRE Mazowsze Serce Polski. 

Miejsca pozostałych Polaków

Podczas słoweńskiej jednodniówki oglądaliśmy jeszcze innych reprezentantów Polski. Na 11. miejscu rywalizację ukończył Paweł Cieślik z Voster ATS Team. Kolejne miejsca biało-czerwonych to: 13. Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), 14. Jakub Murias (Voster ATS Team), 16. Paweł Szóstka (Santic-Wibatech), 27. Filip Pękała (Santic-Wibatech), 34. Artur Sowiński (Voster ATS Team), 35. Szymon Rekita (Voster ATS Team), 42. Mateusz Grabiś (Voster ATS Team), 44. Adam Stachowiak (HRE Mazowsze Serce Polski) i 66. Bartosz Rudyk (Santic-Wibatech). Miłosz Ośko z HRE Mazowsze Serce Polski oraz Bartłomiej Proc z Santic-Wibatech nie ukończyli rywalizacji. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...