STS KOD PROMOCYJNY

Maciej Paterski wygrał wyścig kolarski GP Adria Mobil 2 w Słowenii

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMaciej Paterski wygrał wyścig kolarski GP Adria Mobil 2 w Słowenii

Reprezentant Polski Maciej Paterski w niedzielę 27 marca wygrał jednodniowy wyścig kolarski GP Adria Mobil 2, który odbył się w ramach pętli w okolicach miejscowości Nove Mesto. Polak z Voster ATS Team okazał się najlepszy w uciekającej grupie, a w czołowej 10. znalazło się jeszcze dwóch biało-czerwonych: Marcin Budziński i Piotr Brożyna. Na finiszu z Maciejem Paterskim przegrali Włosi Andrea Debiasi z Cycling Team Friuli ASD oraz Nicola Venchiarutti z Work Service Vitalcare Vega. To pierwsze zwycięstwo Polaka w tym sezonie w zawodach zaliczanych punktowo do cyklu UCI. 

Mocna jazda Macieja Paterskiego

Od początku wyścigu Maciej Paterski utrzymywał się w ścisłej czołówce peletonu i wydawał się mieć wszystko pod kontrolą. Trasa liczyła około 180 kilometrów i pozwalała na szybkie uformowanie się ucieczki. Tak też się stało, a jeszcze na około 60 kilometrów przed metą jeden z zawodników miał 20 sekund przewagi nad resztą peletonu. Wówczas na prowadzeniu utrzymywał Niemiec Patrick Haller z Santic-Wibatech. Po chwili jednak został wchłonięty przez rozpędzony peleton. 

Z perspektywy wyścigu bardzo ważna była próba ucieczki Holendra Larsa Quaedvliega z Global Cycling Team. Zawodnikowi udało się jednak przejechać samotnie tylko kilka kilometrów, po czym został wchłonięty przez grupę pościgową. W niej znajdowało się aż pięciu biało-czerwonych. Ostatecznie przed metą nastąpiło przyspieszenie tempa i delikatnie odjechało 10. kolarzy. Z nich najlepszym finiszem popisał się Maciej Paterski, który na mecie wyprzedził Andreę Debiasiego i Nicolę Venchiaruttiego. W czołowej grupie na 6. miejscu znalazł się Marcin Budziński, a na 8. Piotr Brożyna. Obaj reprezentują barwy HRE Mazowsze Serce Polski. 

Miejsca pozostałych Polaków

Podczas słoweńskiej jednodniówki oglądaliśmy jeszcze innych reprezentantów Polski. Na 11. miejscu rywalizację ukończył Paweł Cieślik z Voster ATS Team. Kolejne miejsca biało-czerwonych to: 13. Tomasz Budziński (HRE Mazowsze Serce Polski), 14. Jakub Murias (Voster ATS Team), 16. Paweł Szóstka (Santic-Wibatech), 27. Filip Pękała (Santic-Wibatech), 34. Artur Sowiński (Voster ATS Team), 35. Szymon Rekita (Voster ATS Team), 42. Mateusz Grabiś (Voster ATS Team), 44. Adam Stachowiak (HRE Mazowsze Serce Polski) i 66. Bartosz Rudyk (Santic-Wibatech). Miłosz Ośko z HRE Mazowsze Serce Polski oraz Bartłomiej Proc z Santic-Wibatech nie ukończyli rywalizacji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...