STS KOD PROMOCYJNY

Marceli Bogusławski wygrał 1 etap Tour of Thailand 2022. Pierwszy taki sukces Polaka

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMarceli Bogusławski wygrał 1 etap Tour of Thailand 2022. Pierwszy taki sukces...

Świetnie rozpoczął się etapowy wyścig Tour of Thailand 2022 dla Marcelego Bogusławskiego, który na co dzień jeździ w zespole HRE Mazowsze Serce Polski. Polak po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap azjatyckiego wyścigu. Dla Marcelego Bogusławskiego to pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze. Warto zwrócić także uwagę na wysokie miejsce Alana Banaszka, który zakończył pierwszy etap na 5. miejscu. Trasa liczyła 157 kilometrów i była idealna dla sprinterów. 

Pierwsze zawodowe zwycięstwo Bogusławskiego

Dla Marcelego Bogusławskiego to pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze. Pierwszy etap wyścigu w Tajlandii toczył się w okolicach miejscowości Mukdahan. Już na 51. kilometrze znajdowała się pierwsza premia lotna, którą wygrał Alan Banaszek. Pod koniec wyścigu na czele peletonu uformowała się mocna grypa HRE Mazowsze Serce Polski. Drużynę prowadzi doświadczony Dariusz Banaszek, a jego podopieczni zdecydowali się na sprinterki pociąg, którego zadaniem miało być wyprowadzenie do ataku Marcelego Bogusławskiego. Sztuka ta udała się znakomicie i 24-letni reprezentant Polski skorzystał z okazji. Wygrał na finiszu etap otwierający wyścig Tour of Thailand 2022 i tym samym odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo w dotychczasowej karierze. W czołówce znalazł się także Alan Banaszek, który zajął 5. miejsce. Do końca wyścigu jeszcze 5 etapów, a biało-czerwoni powinni odegrać w nich kluczowe role. 

Kolarze HRE Mazowsze Serce Polski w gronie faworytów

The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup Tour of Thailand to sześcioetapowy wyścig kolarski rozgrywanych w ramach Asia Tour. Na starcie pojawiła się ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, której kolarze należą do faworytów. Dwóch najwyżej rozstawionych kolarzy to Alan Banaszek i Jakub Kaczmarek. Wysoko oceniane są również szanse Marcelego Bogusławskiego, Adriana Banaszka, Norberta Banaszka i Tobiasza Pawlaka. Poza Polakami mocni powinni być: Grek Polychronis Tzortzakis (Kuwait Pro Cycling Team), Holender Adne Van Engelen i Niemiec Lucas Carstensen (obaj Bike Aid), czy też reprezentant gospodarzy Sarawut Sirironnachai (Thailand Continental Cycling Team). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...