Marceli Bogusławski wygrał 1 etap Tour of Thailand 2022. Pierwszy taki sukces Polaka

Strona głównaKolarstwoMarceli Bogusławski wygrał 1 etap Tour of Thailand 2022. Pierwszy taki sukces...

Świetnie rozpoczął się etapowy wyścig Tour of Thailand 2022 dla Marcelego Bogusławskiego, który na co dzień jeździ w zespole HRE Mazowsze Serce Polski. Polak po finiszu z peletonu wygrał pierwszy etap azjatyckiego wyścigu. Dla Marcelego Bogusławskiego to pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze. Warto zwrócić także uwagę na wysokie miejsce Alana Banaszka, który zakończył pierwszy etap na 5. miejscu. Trasa liczyła 157 kilometrów i była idealna dla sprinterów. 

Pierwsze zawodowe zwycięstwo Bogusławskiego

Dla Marcelego Bogusławskiego to pierwsze zawodowe zwycięstwo w karierze. Pierwszy etap wyścigu w Tajlandii toczył się w okolicach miejscowości Mukdahan. Już na 51. kilometrze znajdowała się pierwsza premia lotna, którą wygrał Alan Banaszek. Pod koniec wyścigu na czele peletonu uformowała się mocna grypa HRE Mazowsze Serce Polski. Drużynę prowadzi doświadczony Dariusz Banaszek, a jego podopieczni zdecydowali się na sprinterki pociąg, którego zadaniem miało być wyprowadzenie do ataku Marcelego Bogusławskiego. Sztuka ta udała się znakomicie i 24-letni reprezentant Polski skorzystał z okazji. Wygrał na finiszu etap otwierający wyścig Tour of Thailand 2022 i tym samym odniósł swoje pierwsze zawodowe zwycięstwo w dotychczasowej karierze. W czołówce znalazł się także Alan Banaszek, który zajął 5. miejsce. Do końca wyścigu jeszcze 5 etapów, a biało-czerwoni powinni odegrać w nich kluczowe role. 

Kolarze HRE Mazowsze Serce Polski w gronie faworytów

The Princess Maha Chakri Sirindhorns Cup Tour of Thailand to sześcioetapowy wyścig kolarski rozgrywanych w ramach Asia Tour. Na starcie pojawiła się ekipa HRE Mazowsze Serce Polski, której kolarze należą do faworytów. Dwóch najwyżej rozstawionych kolarzy to Alan Banaszek i Jakub Kaczmarek. Wysoko oceniane są również szanse Marcelego Bogusławskiego, Adriana Banaszka, Norberta Banaszka i Tobiasza Pawlaka. Poza Polakami mocni powinni być: Grek Polychronis Tzortzakis (Kuwait Pro Cycling Team), Holender Adne Van Engelen i Niemiec Lucas Carstensen (obaj Bike Aid), czy też reprezentant gospodarzy Sarawut Sirironnachai (Thailand Continental Cycling Team). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Być kobietą, być kobietą… w klubie sportowym

“Zapach szatni”, docinki, przesądy i stereotypy. Klub sportowy nigdy nie był łatwym środowiskiem dla płci pięknej. Kobiety - jak wiadomo - żadnej pracy się...