STS KOD PROMOCYJNY

Mateusz Rudyk wicemistrzem Europy w sprincie indywidualnym

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMateusz Rudyk wicemistrzem Europy w sprincie indywidualnym

Mateusz Rudyk osiągnął wielki sukces i został wicemistrzem Europy w sprincie indywidualnym. Konkurencja ta uznawana jest za królewską w kolarstwie torowym. W szwajcarskim Grenchen Polak od początku wyglądał bardzo pewnie i w wielkim stylu awansował do finału, pokonując wcześniej Mikhaila Yakovleva, czy też Jacka Carlina. Niestety w pojedynku o złoto musiał uznać wyższość znakomitego Holendra Harrie Lavreysena.

Pasjonująca droga do srebra

Za Mateuszem Rudykiem intensywne dni na mistrzostwach Europy. Walkę w sprincie indywidualnym rozpoczął już w piątek w rundach eliminacyjnych. Tam pokonał po kolei Martina Cechmana z Czech, a także groźnego Brytyjczyka Jacka Carlina. Dzięki temu zameldował się w najlepszej czwórce zawodów i w sobotę miał walczyć o medale. Niestety już w piątek na etapie 1/8 ze startami pożegnał się Rafał Sarnecki. 

Sobota dla Mateusza Rudyka zaczęła się najlepiej, jak mogła. Polak w półfinale dwukrotnie pokonał Mikhaila Yakovleva, czyli Izraelczyka, który wcześniej startował dla reprezentacji Rosji. Dzięki temu reprezentant Polski zameldował się w wielkim finale. To pierwszy finał imprezy mistrzowskiej w jego karierze. W decydującym pojedynku Mateusz Rudyk nie dawał za wygraną, jednak ostatecznie musiał uznać wyższość faworyzowanego Holendra Harrie Lavreysena. Na szyi Polaka zawisł srebrny medal

Drugi indywidualny medal imprezy mistrzowskiej w karierze Rudyka

Srebrny krążek wywalczony w szwajcarskim Grenchen to drugi indywidualny medal imprezy mistrzowskiej w karierze Mateusza Rudyka. Po pierwszy sięgnął w 2019 roku, gdy wywalczył brąz mistrzostw świata rozgrywanych w Pruszkowie. Ponadto w swojej karierze zdobył jeszcze złoto i brąz mistrzostw Europy w sprincie drużynowym. 

Przed nami ostatni dzień

Przed Polakami ostatni dzień startów na mistrzostwach Europy w Szwajcarii. Medal zdobyty przez Mateusza Rudyka to trzeci krążek biało-czerwonych. Wcześniej srebro i brąz wywalczyła Daria Pikulik. Liczymy na to, że w niedzielę Polacy również mocno zaakcentują swoją obecność w Grenchen. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...