Michał Kwiatkowski na 16 miejscu w Mediolan-San Remo. Wygrał Słoweniec Matej Mohorić

Strona głównaKolarstwoMichał Kwiatkowski na 16 miejscu w Mediolan-San Remo. Wygrał Słoweniec Matej Mohorić

Kolejny solidny start w tym sezonie zanotował Michał Kwiatkowski. Jeden z najlepszych obecnie polskich kolarzy w światowym peletonie ukończył na 16. miejscu włoski monument Mediolan-San Remo. Zawodnik INEOS Grenadiers do zwycięzcy Słoweńca Mateja Mohoricia z Bahrain-Victorious stracił 11 sekund. Na 54. miejscu zmagania ukończył Cesare Benedetti z Bora-hansgrohe, a zdecydowanie dalsze miejsca zanotowali Szymon Sajnok (Cofidis) i Maciej Bodnar (TotalEnergies). 

Dobra jazda Kwiatkowskiego

Zgodnie z oczekiwaniami wyścig od początku był bardzo rwany. Zawodnicy rywalizowali na dystansie 293 kilometrów, czyli w najdłuższym jednodniowym wyścigu w obecnym sezonie kolarskim. Od początku formowały się ucieczki, a najgroźniejsza z nich została dogoniona dopiero na początku ostatniego podjazdu pod Poggio d Sanremo. W grupie czołowych kolarzy peletonu plasował się Michał Kwiatkowski, który nieoczekiwanie był tam jedynym reprezentantem INEOS Grenadiers. Ponadto w czołówce oglądaliśmy takich zawodników jak: Holender Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix), Słoweniec Tadej Pogacar (UAE Team Emirates), Słoweniec Matej Mohorić (Bahrain-Victorious), Australijczyk Michael Matthews (Team BikeExchange – Jayco), czy też Belg Wout Van Aert (Jumbo-Visma). 

Ostatecznie na ostatnich kilometrach trochę pary zabrakło Michałowi Kwiatkowskiemu, a rywale okazali się za mocni. Po pasjonującym finiszu wygrał Mohorić, który zaledwie o dwie sekundy wyprzedził większą grupę. Drugie miejsce zajął Francuz Anthony Turgis (TotalEnergies), a trzecie miejsce Holender Mathieu van der Poel. Michał Kwiatkowski zakończył wyścig na 16. miejscu. 

Niższe miejsca pozostałych reprezentantów Polski

Niestety pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze miejsca. Na 54. wyścig Mediolan-San Remo zakończył Cesare Benedetti z Bora-hansgrohe. Do najlepszych stracił on 1:14 minuty. Dopiero na 129. miejscu do mety dojechał Szymon Sajnok z Cofidis, który stracił do najlepszych 10:15 minut. Najsłabiej poszło Maciejowi Bodnarowi, który ze stratą 11:15 minut zajął 146. miejsce. W rywalizacji udział wzięło 166. kolarzy. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...

Polacy w Bundeslidze 22/23. Jak wygląda liga bez Lewandowskiego?

Niemiecka Bundesliga zawsze kojarzyła się z polskimi piłkarzami. W ostatnich latach największą furorę robił tam rzecz jasna Robert Lewandowski, który jednak w lipcu zdecydował...