STS KOD PROMOCYJNY

Michał Kwiatkowski wycofany z Ronde van Vlaanderen 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMichał Kwiatkowski wycofany z Ronde van Vlaanderen 2022

Niestety w kolejnym tegorocznym starcie czołówki peletonu zabraknie Michała Kwiatkowskiego. Reprezentant Polski znajdował się na wstępnych listach zgłoszeniowych opublikowanych przez zespół INEOS Grenadiers oraz organizatorów belgijskiego monumentu. Na dwa dni przed startem wyścigu sytuacja się zmieniła i miejsce Michała Kwiatkowskiego zajął inny zawodnik. Prawdopodobnie jest to związane z tym, że nasz kolarz nie doszedł jeszcze do siebie po chorobie, która zmusiła go do wycofania się w trakcie wyścigu etapowego Volta Ciclista a Catalunya. 

Pechowy początek roku Michała Kwiatkowskiego

Doświadczony Polak w normalnych okolicznościach byłby jednym z liderów drużyny INEOS Grenadiers. Niestety początek tego sezonu jest dla niego bardzo nieudany. Zdołał wystartować w zaledwie kilku wyścigach. Pierwszy start został opóźniony z powodu zarażenia koronawirusem i zaburzonego cyklu treningowego. Z kolejnych eliminowały go drobne urazy, czy też choroba, które sprawiła, że były mistrz świata musiał wycofać się już po dwóch etapach Volta Ciclista a Catalunya. 

Choć oficjalnie nie mamy jeszcze żadnej informacji, to wydaje się, że za absencją Polaka najprawdopodobniej stoi choroba i fakt, że Polak nie doszedł jeszcze w stu procentach do siebie. Obecnie Michał Kwiatkowski będzie walczył o powrót do zdrowia i pełni formy, co umożliwi mu odnoszenie sukcesów w kolejnych tygodniach sezonu. 

Sześciu Polaków na starcie

Choć na starcie rozgrywanego w Belgii Ronde van Vlaanderen 2022 zabraknie Michała Kwiatkowskiego, to jednak w peletonie polscy kibice zobaczą innych naszych kolarzy. Na listach zgłoszeniowych znaleźli się: Maciej Bodnar (Total Energies), Cesare Benedetti (Bora-hansgrohe), Szymon Sajnok (Cofidis), Filip Maciejuk (Bahrain-Victiorious), Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost) i Stanisław Aniołkowski (Bingoal Pauwels Sauces WB). Do faworytów najbliższego wyścigu należą: Tadej Pogacar (Słowenia, UAE Team Emirates), Matej Mohoric (Słowenia, Bahrain – Victorious) oraz Kasper Asgreen (Dania, Quick-Step Alpha Vinyl Team), który broni tytułu sprzed roku. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...