STS KOD PROMOCYJNY

Michał Pomorski na podium wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoMichał Pomorski na podium wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023

Michał Pomorski (HRE Mazowsze Serce Polski) zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej etapowego wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023. Na ostatnim piątym etapie wygrał Marceli Bogusławski. Podium uzupełnili Norbert Banaszek i Bartłomiej Proć. Wcześniej na dwóch etapach na podium stawał Patryk Stosz. To kolejny dobry występ biało-czerwonych kolarzy na arenie międzynarodowej. 

Michał Pomorski trzeci w wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023

Za nami 34. edycja wyścigu „Solidarności” i Olimpijczyków 2023. Tym razem kolarze rywalizowali na pięciu etapach, a meta całych zmagań miała miejsce w Stalowej Woli. W klasyfikacji generalnej z Polaków najlepiej spisał się Michał Pomorski z zespołu HRE Mazowsze Serce Polski. Przez cały wyścig jechał bardzo równo. Choć ani razu nie stanął na podium etapowym, to jednak w generalce uplasował się na wysokiej trzeciej pozycji. Wyścig wygrał Estończyk Siim Kiskonen z Tartu2024 Cycling Team. Drugie miejsce zajął Holender Max Kroonen z VolkerWessels Cycling Team. 

Tuż za podium wyścig ukończył Jakub Murias z Voster ATS Team. Do Michała Pomorskiego stracił zaledwie dwie sekundy. W czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej znaleźli się jeszcze: 6. Paweł Szóstka (Lubelskie Perla Polski) i 7. Norbert Banaszek (HRE Mazowsze Serce Polski). 

Zwycięstwo etapowe Bogusławskiego 

Polacy odnosili sukcesy również na pojedynczych etapach. Prawdziwym popisem biało-czerwonych był ostatni etap, który kończył się w Stalowej Woli. Wygrał go Marceli Bogusławski z Alpecin-Deceuninck Development Team. Na finiszu wyprzedził Norberta Banaszka oraz Bartłomieja Procia z Santic – Wibatech. Tym samym całe podium było biało-czerwone. Wcześniej na dwóch etapach świetnie spisywał się Patryk Stosz z Voster ATS Team. Dwukrotnie zakończył zmagania na drugim miejscu. Miało to miejsce na drugim etapie ze Zgierza do Kutna oraz na czwartym etapie z Pabianic do Kielc. W klasyfikacji generalnej Patryk Stosz finiszował na 11. miejscu. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...