STS KOD PROMOCYJNY

Niewiadoma walczy i utrzymuje 3. miejsce w generalce. Przed nami ostatni etap Tour de France Femmes

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceNiewiadoma walczy i utrzymuje 3. miejsce w generalce. Przed nami ostatni etap...

Za nami zdecydowanie najtrudniejszy dotychczasowy etap Tour de France Femmes 2022. Ponownie dobrze pojechała Katarzyna Niewiadoma. Polka skończyła na 5. miejscu i utrzymała 3. miejsce w klasyfikacji generalnej, choć przed nią doszło do sporych przetasowań. Nową liderką została Holenderka Annemiek Van Vleuten z Movistar Team, która na 7. etapie finiszowała ze znaczną przewagą. Na drugie miejsce w generalce awansowała Holenderka Demi Vollering z Team SD Worx. W niedzielę 31 lipca ostatni etap. 

Mordercza próba i walka Katarzyny Niewiadomej

Przedostatni etap Tour de France Femmes rozegrano na trasie z Sélestat do Le Markstein. Był to górski odcinek, którego wiele zawodniczek nie wytrzymało. W kapitalnym stylu wygrała go utytułowana Holenderka Annemiek Van Vleuten z Movistar Team, która na 62 kilometry przed metą zdecydowała się na solowy atak. Ostatecznie bez większych problemów dojechała do mety na pierwszym miejscu z przewagą ponad 3. minut nad drugą Demi Vollering z Team SD Worx. Obie zawodniczki przesunęły się na czołowe pozycje w klasyfikacji generalnej, jednak zdecydowaną faworytką do zwycięstwa w Tour de France Femmes z duetu Holenderek będzie Van Vleuten. 

Na trzecim miejscu finiszowała Dunka Cecilie Uttrup Ludwig z FDJ – SUEZ – Futuroscope. Straciła ponad 5. minut do zwyciężczyni. Na piątej pozycji dojechała Katarzyna Niewiadoma, która dzięki temu utrzymała 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed ostatnim etapem Tour de France Femmes 2022 zawodniczka Canyon//SRAM Racing ma duże szanse na utrzymanie pozycji na podium. Niestety dzień wcześniej z wyścigu musiała wycofać się Marta Lach z Ceratizit-WNT Pro Cycling. 

Przed nami ostatni etap 

W niedzielę 31 lipca zostanie rozegrany ostatni etap wyścigu. Przed peletonem kolejne górskie wyzwania na trasie z Lure do La Super Planche des Belles Filles. Ostatni odcinek liczy 123 kilometry i to na nim mogą rozstrzygnąć się losy zwycięstwa. Katarzyna Niewiadoma ma 4:33 straty do Annemiek Van Vleuten. Z jej perspektywy ważna jest także przewaga 49 sekund nad czwartą w generalce Francuzką Juliette Labous z Team DSM.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...