Pech nie opuszcza Michała Kwiatkowskiego. Polak wycofał się z Volta Ciclista a Catalunya

Strona głównaKolarstwoPech nie opuszcza Michała Kwiatkowskiego. Polak wycofał się z Volta Ciclista a...

Niestety ostatnie tygodnie nie są najbardziej udane w wykonaniu Michała Kwiatkowskiego. Gdy wydawało się, że polski kolarz wraca do formy po zakażeniu koronawirusem, to niestety dopadły go kolejne problemy zdrowotne. Nasz zawodnik zdołał pojechać dwa jednodniowe wyścigi we Włoszech oraz dwa etapy hiszpańskiej Volta Ciclista a Catalunya, po czym musiał wycofać się ze ścigania. Tym razem na przeszkodzie stanęły infekcje, które zaatakowały klatkę piersiową i gardło Michała Kwiatkowskiego. Trzymamy kciuki za szybki powrót Polaka do zdrowia, a w wyścigu wciąż udział biorą Łukasz Owsian i Cesare Benedetti. 

Polak nie jechał w Hiszpanii po wynik 

Występujący na co dzień w ekipie INEOS Grenadiers Michał Kwiatkowski w Hiszpanii nie jechał po jak najlepszy wynik indywidualny. Przede wszystkim skupiał się na wsparciu swoich kolegów z zespołu, w tym lidera Richarda Carapaza z Ekwadoru. W efekcie już po dwóch pierwszych etapach Michał Kwiatkowski zajmował odległe miejsce w klasyfikacji generalnej i tracił do najlepszych blisko 9 minut. Powodem słabszej dyspozycji Polaka były również infekcje, które na początku hiszpańskiego wyścigu go zaatakowały.

Ostatecznie organizmowi nie udało się ich zwalczyć i Michał Kwiatkowski został zmuszony do wycofania się z wyścigu, choć na pewno jego plany na ten start były zupełnie inne. To kolejne potwierdzenie pecha, który nie opuszcza naszego doświadczonego zawodnika na początku tego sezonu. Wcześniej jego start był znacznie opóźniony przez zakażenie koronawirusem. Teraz pojawiły się kolejne dolegliwości zdrowotne. Oby jak najszybciej udało się z nimi uporać. 

Wysokie miejsce Łukasza Owsiana po dwóch etapach

Po 2 z 7 planowanych etapów na wysokim miejscu znajduje się Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic. Polak zajmuje 26. miejsce i traci do lidera Jonas Iversby’ego Hvideberga z Norwegii (Team DSM) zaledwie 11 sekund. Pod koniec stawki plasuje się natomiast Cesare Benedetti z Bora-hansgrohe, który traci już blisko 22,5 minuty do lidera i zajmuje dopiero 151. miejsce. Do końca wyścigu pozostało jeszcze 5 etapów. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...