STS KOD PROMOCYJNY

Pech nie opuszcza Michała Kwiatkowskiego. Polak wycofał się z Volta Ciclista a Catalunya

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoPech nie opuszcza Michała Kwiatkowskiego. Polak wycofał się z Volta Ciclista a...

Niestety ostatnie tygodnie nie są najbardziej udane w wykonaniu Michała Kwiatkowskiego. Gdy wydawało się, że polski kolarz wraca do formy po zakażeniu koronawirusem, to niestety dopadły go kolejne problemy zdrowotne. Nasz zawodnik zdołał pojechać dwa jednodniowe wyścigi we Włoszech oraz dwa etapy hiszpańskiej Volta Ciclista a Catalunya, po czym musiał wycofać się ze ścigania. Tym razem na przeszkodzie stanęły infekcje, które zaatakowały klatkę piersiową i gardło Michała Kwiatkowskiego. Trzymamy kciuki za szybki powrót Polaka do zdrowia, a w wyścigu wciąż udział biorą Łukasz Owsian i Cesare Benedetti. 

Polak nie jechał w Hiszpanii po wynik 

Występujący na co dzień w ekipie INEOS Grenadiers Michał Kwiatkowski w Hiszpanii nie jechał po jak najlepszy wynik indywidualny. Przede wszystkim skupiał się na wsparciu swoich kolegów z zespołu, w tym lidera Richarda Carapaza z Ekwadoru. W efekcie już po dwóch pierwszych etapach Michał Kwiatkowski zajmował odległe miejsce w klasyfikacji generalnej i tracił do najlepszych blisko 9 minut. Powodem słabszej dyspozycji Polaka były również infekcje, które na początku hiszpańskiego wyścigu go zaatakowały.

Ostatecznie organizmowi nie udało się ich zwalczyć i Michał Kwiatkowski został zmuszony do wycofania się z wyścigu, choć na pewno jego plany na ten start były zupełnie inne. To kolejne potwierdzenie pecha, który nie opuszcza naszego doświadczonego zawodnika na początku tego sezonu. Wcześniej jego start był znacznie opóźniony przez zakażenie koronawirusem. Teraz pojawiły się kolejne dolegliwości zdrowotne. Oby jak najszybciej udało się z nimi uporać. 

Wysokie miejsce Łukasza Owsiana po dwóch etapach

Po 2 z 7 planowanych etapów na wysokim miejscu znajduje się Łukasz Owsian z Team Arkéa Samsic. Polak zajmuje 26. miejsce i traci do lidera Jonas Iversby’ego Hvideberga z Norwegii (Team DSM) zaledwie 11 sekund. Pod koniec stawki plasuje się natomiast Cesare Benedetti z Bora-hansgrohe, który traci już blisko 22,5 minuty do lidera i zajmuje dopiero 151. miejsce. Do końca wyścigu pozostało jeszcze 5 etapów. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...