Przed nami wyścig kolarski UAE Tour 2022. Kogo zobaczymy na trasie?

Strona głównaKolarstwoPrzed nami wyścig kolarski UAE Tour 2022. Kogo zobaczymy na trasie?

W dniach 20-26 lutego zostanie rozegrany etapowy wyścig kolarski UAE Tour 2022 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To niezwykle prestiżowy start dla czołówki światowego peletonu, a tytułu sprzed roku będzie bronił Tadej Pogacar. W stawce powinniśmy oglądać również kilkoro Polaków, w tym m.in. Michała Kwiatkowskiego z ekipy INEOS Grenadiers oraz Rafała Majkę z UAE Team Emirates. 

Znamy trasę wyścigu

Organizatorzy UAE Tour 2022 18 stycznia zaprezentowali dokładną trasę wyścigu, który rozpocznie się 20 lutego w Madinat Zayed, a zakończy 26 lutego podczas wzniesienia na Jebel Hafeet. Pierwsze etapy będą dedykowane sprinterom, a już na trzecim z nich zobaczymy 9-kilometrową czasówkę, która powinna mieć duże znaczenie dla klasyfikacji generalnej. Po czasówce przyjdzie moment na pierwsze podjazdy, gdzie ostatecznie rozstrzygnie się to, którzy z kolarzy do końca pozostaną w walce o zwycięstwo. Decydujący powinien być ostatni etap z podjazdem na Jebel Hafeet, czyli zdecydowanie najbardziej wymagające wzniesienie podczas wyścigu. Polacy nie powinni odgrywać głównych ról w walce o końcowy triumf w wyścigu. Ich zadaniem będzie raczej wspieranie liderów swoich drużyn. 

Kto z Polaków wystartuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W obecnej sytuacji pandemicznej losy tego, kto z Polaków pojedzie w UAE Tour będą ważyć się do samego końca. Z informacji podanych przez drużyny jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu wynika, że w peletonie będziemy oglądać kilku biało-czerwonych. Na starcie powinni pojawić się: Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), Rafał Majka (UAE Team Emirates) i Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious).

Kto jeszcze pojawi się na starcie?

Na starcie wyścigu pojawi się wielu zawodników ze światowej czołówki. Do udziału w UAE Tour zgłoszeni zostali m.in. Tadej Pogacar (obrońca tytułu), Adam Yates (drugie miejsce przed rokiem), Joao Almeida (trzecie miejsce przed rokiem), a także takie gwiazdy światowego kolarstwa jak: Filippo Ganna, Elia Viviani, George Bennett, Tom Dumoulin i Mark Cavendish. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Jan Habdas brązowym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich

Reprezentant Polski 19-letni Jan Habdas zdobył brązowy medal Mistrzostw Świata Juniorów w skokach narciarskich, które odbywają się w kanadyjskim Whistler. Zawodnik, który w tym...