Przed nami wyścig kolarski UAE Tour 2022. Kogo zobaczymy na trasie?

Strona głównaKolarstwoPrzed nami wyścig kolarski UAE Tour 2022. Kogo zobaczymy na trasie?

W dniach 20-26 lutego zostanie rozegrany etapowy wyścig kolarski UAE Tour 2022 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. To niezwykle prestiżowy start dla czołówki światowego peletonu, a tytułu sprzed roku będzie bronił Tadej Pogacar. W stawce powinniśmy oglądać również kilkoro Polaków, w tym m.in. Michała Kwiatkowskiego z ekipy INEOS Grenadiers oraz Rafała Majkę z UAE Team Emirates. 

Znamy trasę wyścigu

Organizatorzy UAE Tour 2022 18 stycznia zaprezentowali dokładną trasę wyścigu, który rozpocznie się 20 lutego w Madinat Zayed, a zakończy 26 lutego podczas wzniesienia na Jebel Hafeet. Pierwsze etapy będą dedykowane sprinterom, a już na trzecim z nich zobaczymy 9-kilometrową czasówkę, która powinna mieć duże znaczenie dla klasyfikacji generalnej. Po czasówce przyjdzie moment na pierwsze podjazdy, gdzie ostatecznie rozstrzygnie się to, którzy z kolarzy do końca pozostaną w walce o zwycięstwo. Decydujący powinien być ostatni etap z podjazdem na Jebel Hafeet, czyli zdecydowanie najbardziej wymagające wzniesienie podczas wyścigu. Polacy nie powinni odgrywać głównych ról w walce o końcowy triumf w wyścigu. Ich zadaniem będzie raczej wspieranie liderów swoich drużyn. 

Kto z Polaków wystartuje w Zjednoczonych Emiratach Arabskich

W obecnej sytuacji pandemicznej losy tego, kto z Polaków pojedzie w UAE Tour będą ważyć się do samego końca. Z informacji podanych przez drużyny jeszcze przed rozpoczęciem wyścigu wynika, że w peletonie będziemy oglądać kilku biało-czerwonych. Na starcie powinni pojawić się: Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers), Rafał Majka (UAE Team Emirates) i Filip Maciejuk (Bahrain-Victorious).

Kto jeszcze pojawi się na starcie?

Na starcie wyścigu pojawi się wielu zawodników ze światowej czołówki. Do udziału w UAE Tour zgłoszeni zostali m.in. Tadej Pogacar (obrońca tytułu), Adam Yates (drugie miejsce przed rokiem), Joao Almeida (trzecie miejsce przed rokiem), a także takie gwiazdy światowego kolarstwa jak: Filippo Ganna, Elia Viviani, George Bennett, Tom Dumoulin i Mark Cavendish. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

A jednak! Mateusz Ponitka rozwiązał umowę z Zenitem i opuścił już Rosję

Mateusz Ponitka wrócił do Zenita St. Petersburg, ale jak się okazuje, nie na długo. W piątek kapitan reprezentacji Polski rozwiązał umowę z rosyjskim klubem...