Rafał Majka na starcie Itzulia Basque Country 2022. Kolejne duże wyzwanie przed Polakiem

Strona głównaKolarstwoRafał Majka na starcie Itzulia Basque Country 2022. Kolejne duże wyzwanie przed...

W poniedziałek 4 kwietnia rozpoczął się drugi etapowy wyścig kolarski w tym sezonie w Hiszpanii. Po wcześniejszym ściganiu w Volta Ciclista a Catalunya, tym razem peleton walczy w kraju Basków w Itzulia Basque Country. Na starcie zobaczyliśmy tylko jednego Polaka. Jest nim Rafał Majka z UAE Team Emirates, przed którym trudne zadanie. Nasz doświadczony zawodnik na pewno powalczy o jak najwyższe miejsce w klasyfikacji generalnej. Przed zawodnikami 6 trudnych etapów. 

O co powalczy Rafał Majka?

Rafał Majka to jeden z najlepszych polskich kolarzy ostatnich lat. Tym razem powalczy o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej w Itzulia Basque Country. Specyfika wyścigu może pasować Polakowi, który lubi trudne i kręte podjazdy, a takich w Kraju Basków na pewno nie brakuje. Wyścig składa się z sześciu etapów, a każdy z nich będzie sporym wyzwaniem. Liczne przewyższenia sprawiają, że to idealne pole do popisu dla górali oraz wszechstronnych zawodników. Takim właśnie jest Rafał Majka, który w Hiszpanii pojedzie jako jeden z liderów ekipy UAE Team Emirates. 

Trasa tegorocznego wyścigu

W tym roku wyścig Itzulia Basque Country jest organizowany już po raz 61. Tradycyjnie trasa jest bogata w strome podjazdy i zjazdy. Mimo że brakuje na niej największych podjazdów, które znamy z wielkich tourów, to jednak skala trudności jest stosunkowo duża. Wszystko dlatego, że zmienne warunki jazdy w Kraju Basków łączą się ze zmienną pogodą. Tegoroczny start rozpoczął się od jazdy indywidualnej na czas. Na kolejnych etapach na kolarzy czeka już pełnoprawne ściganie na dłuższych etapach. Poniżej trasa tegorocznego wyścigu Itzulia Basque Country:

  • etap 1: Hondarribia – Hondarribia – jazda indywidualna na czas (7,5 km);
  • etap 2: Leitza – Viana (207,6 km);
  • etap 3: Laudio – Amurrio (181,7 km);
  • etap 4: Vitoria-Gasteiz – Ingeteam Parke Zamudio (185,6 km);
  • etap 5: Ingeteam Parke Zamudio – Mallabia (163,8 km);
  • etap 6: Eibar – Arrate (135,7 km). 

Kto powalczy o zwycięstwo?

W tym roku obsada wyścigu jest stosunkowo mocna. Do głównych faworytów należą m.in.: Primoż Roglić (Jumbo-Visma, Słowenia), Sergio Higuita (Bora-hansgrohe, Kolumbia), Julian Alaphilippe (Quick-Step Alpha Vinyl Team, Francja), Remco Evenepoel (Quick-Step Alpha Vinyl Team, Belgia), Adam Yates (INEOS Grenadiers, Wielka Brytania), czy Diego Ulissi (UAE Team Emirates, Włochy). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Żan Tabak gwarancją wysokiej jakości. Czy Trefl Sopot odzyska dawny blask?

Przed obecnym sezonem władze Trefla Sopot podjęły ważną decyzję, że chcą włączyć się do walki o medale. W tym celu zwiększono budżet na zawodników, a...

Sportowy rok 2022 Roberta Lewandowskiego. Słodkie sukcesy z nutą goryczy

Rok 2022 był wyjątkowy dla Roberta Lewandowskiego i polskich kibiców. Przenosiny z Bayernu Monachium do FC Barcelony, pierwsze sukcesy w La Liga i Mundial...