Strona głównaKolarstwoTour de PologneStanisław Aniołkowski dziewiąty na 4. etapie Tour de Pologne. Zwycięstwo Ackermanna

Czwarty etap Tour de Pologne 2022 zakończył się finiszem z okrojonego peletonu. Dobrze na trasie z Leska do Sanoka spisał się Stanisław Anoiołkowski z kadry nardowej, który finiszował na dziewiątym miejscu. Pozostali Polacy zajęli dalsze lokaty. Etapowe zwycięstwo zanotował Niemiec Pascal Ackermann z UAE Team Emirates. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał Kolumbijczyk Sergio Higuita z BORA – hansgrohe. Jeszcze przed rozpoczęciem etapu z rywalizacji wycofała się drużyna Alpecin-Deceuninck, w której sztabie szkoleniowym potwierdzono koronawirusa.

Solidna jazda Aniołkowskiego i Kaczmarka. Skończyli w czołowej grupie

W czołowej grupie finiszowało dwóch reprezentantów Polski. Zdecydowanie lepiej poszło Stanisławowi Aniołkowskiemu, który ukończył zmagania na 9. pozycji. Na 32. miejscu dojechał Jakub Kaczmarek i to on pozostaje najwyżej sklasyfikowanym biało-czerwonym w wyścigu. Po czterech etapach jest na 31. miejscu. Na uwagę zasługuje również postawa Kamila Małeckiego z Lotoo Soudal, który brał udział w jednej z najlepszych ucieczek tego dnia, jednak nie udało mu się dojechać przed goniącym peletonem. Na etapie zajął 98. miejsce i jednocześnie objął prowadzenie w klasyfikacji górskiej. Wszystko dzięki jego aktywnej jeździe na górskich premiach.

Na finiszu w Sanoku 69. miejsce zajął Filip Maciejuk z Bahrain – Victorious. Dwie lokaty niżej uplasował się Marcin Budziński, a jako 93. dojechał Cesare Benedetti z BORA – hansgrohe. Wszyscy trzej stracili 1:24 do zwycięzcy. Pozostali Polacy zajęli dalsze miejsca, a w setce poza Małeckim był jeszcze Piotr Brożyna. W klasyfikacji generalnej na 61. miejscu jest Benedetti, na 65. Maciejuk, a na 74. Aniołkowski. Dalsze miejsca zajmują pozostali reprezentanci Polski.

Etap dla Ackermanna. Higuita pozostał liderem

Czwarty etap Tour de Pologne 2022 wygrał Niemiec Pascal Ackermann z UAE Team Emirates. Na finiszu wyprzedził Belga Jordi Meeusa z BORA – hansgrohe oraz Włocha Jonathana Milana z Bahrain – Victorious. Podium klasyfikacji generalnej pozostało niezmienne. Prowadzi Kolumbijczyk Sergio Higuita z BORA – hansgrohe przed Hiszpanem Pello Bilbao z Bahrain – Victorious oraz Belgiem Quintenem Hermansem z Intermarché – Wanty – Gobert Matériaux. Piąty etap zostanie rozegrany 3 sierpnia. Peleton będzie rywalizował na trasie z Łańcuta do Rzeszowa