Szymon Sajnok w składzie Cofidis na Tour de Pologne

Strona głównaKolarstwoTour de PologneSzymon Sajnok w składzie Cofidis na Tour de Pologne

Ekipa Cofidis potwierdziła udział Szymona Sajnoka w tegorocznej edycji Tour de Pologne. Bardzo ciekawie wygląda zestawienie wszystkich zawodników tej grupy na polski klasyk, ponieważ brakuje w nim kolarza, który może powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Cofidis skupia się raczej na sprinterskich końcówkach i walce o etapowe zwycięstwo. Jednym z czołowych zawodników grupy może być Szymon Sajnok. 

Czy Cofidis postawi na lokalnego kolarza?

Patrząc na wstępny skład Cofidis na Tour de Pologne i dyspozycje poszczególnych zawodników w tym sezonie, trudno wskazywać Szymona Sajnoka jako lidera drużyny. Wydaje się, że w zespole są lepiej dysponowani i bardziej doświadczeni kolarze, jednak władze Cofidis mogą postawić na lokalnego zawodnika. To często stosowana praktyka przez drużyny, które nie celują w zwycięstwo w klasyfikacji generalnej.

Wydaje się, że w przypadku Szymona Sajnoka może on dostać szansę na finiszu, a także będzie miał otwartą drogę do ewentualnej ucieczki. Wszystko będzie rozstrzygać się na konkretnych etapach i będzie zależało od tego, w jakiej pozycji do ataku znajdzie się reprezentant Polski. Albo on skorzysta na rozprowadzeniu zespołu, albo sam pomoże odnieść sukces innemu zawodnikowi. 

Kto jeszcze pojedzie w Cofidis na Tour de Pologne 2022?

Poza młodym Polakiem pochodzącym z Kartuz, w zespole Cofidis pojawią się zawodnicy, którzy mogą namieszać w sprinterskich końcówkach. To między innymi Simone Consonni z Włoch, a także Piet Allegaert z Belgii. Wysoko oceniane są szanse kolejnego z kolarzy z Italii Davide Cimolaia, który przed rokiem kapitalnie prezentował się na Giro d’Italia. Skład ekipy Cofidis uzupełnią: Tom Bohli (Szwajcaria), Thomas Champion (Francja) oraz Jelle Wallays (Belgia). 

Skład drużyny Cofidis może jeszcze ulec zmianie. Zespoły zobowiązane są do potwierdzenia ostatecznego zestawienia najpóźniej na 72 godziny przed rozpoczęciem pierwszego etapu wyścigu. Tour de Pologne 2022 rusza 30 lipca i potrwa do 5 sierpnia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Adrianna Sułek wygrywa w Tallinnie i zostaje liderką światowych list

Adrianna Sułek doskonale rozpoczęła halowy sezon w pięcioboju. Młoda Polka wygrała mityng lekkoatletyczny w Tallinie z wynikiem 4702 punkty. Tym samym zawodniczka trenująca na...

Jarosław Lech mistrzem organizacji Levels Fight League

Polski zawodnik MMA Jarosław Lech w świetnym stylu został mistrzem organizacji Levels Fight League. Na gali Levels Fight League 7 w Amsterdamie jednogłośną decyzją...