STS KOD PROMOCYJNY

Kocham sport gram mądrze w STS

Polacy aktywni na otwarcie Tour de Pologne. Etap dla Olva Kooija

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de PolognePolacy aktywni na otwarcie Tour de Pologne. Etap dla Olva Kooija

Za nami wielkie otwarcie 79. edycji wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Od początku pierwszego etapu bardzo aktywni byli biało-czerwoni. Miano najaktywniejszego zawodnika uzyskał Patryk Stosz. Najwyższe miejsce z Polaków zajął Stanisław Aniołkowski, który minął linię mety jako 30. Etap z Kielc do Lublina padł łupem Holendra Olva Kooija z Jumbo-Visma. Na finiszu okazał się najszybszy i najsprytniejszy. 

Polacy zaangażowani w ucieczki jednak daleko od zwycięstwa

Już po starcie etapy w Kielcach zaczęły formować się pierwsze ucieczki. W jednej z nich znaleźli się Patryk Stosz i Mateusz Grabis (obaj kadra narodowa) oraz Kamil Małecki (Lotto Soudal). Na lotnych premiach najskuteczniejszy był Stosz, który na koniec etapu ubrał koszulkę najaktywniejszego zawodnika wyścigu. Ostatecznie wszystkie próby zostały na trasie zneutralizowane i o zwycięstwie etapowym zadecydował finisz z peletonu. Tu najwięcej sprytu zachował Olav Kooij z Jumbo-Visma. Na mecie wyprzedził Niemca Phila Bauhausa z Bahrain – Victorious oraz Belga Jordiego Meeusa z BORA – hansgrohe. Oni również zajmują trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji generalnej. 

Jak poszło Polakom?

Najlepsze miejsce z biało-czerwonych na etapie zajął Stanisław Aniołkowski z kadry narodowej, który finiszował na 30. pozycji. W pierwszej grupie znaleźli się jeszcze: 69. Marcin Budziński, 76. Piotr Brożyna (obaj kadra narodowa), 105. Łukasz Wiśniowski (EF Education-EasyPost), 115. Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe) i 128. Filip Maciejuk (Bahrain – Victorious). W wyniku kraksy pod koniec etapu większe straty ponieśli i dalsze miejsca zajęli: 129. Patryk Stosz, 132. Jakub Kaczmarek, 133. Mateusz Grabis (wszyscy kadra nardowa), 149. Kamil Małecki (Lotto Soudal) i 156. Jakub Murias (kadra narodowa). 

Drugi etap ruszy z Chełma

Drugi etap Tour de Pologne 2022 zostanie rozegrany 31 lipca. Peleton będzie rywalizował na trasie z Chełma do Zamościa, która liczy blisko 204 kilometry. Liczymy na ponowną aktywną jazdę Polaków. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...