STS KOD PROMOCYJNY

Trzy etapy do końca i Katarzyna Niewiadoma wciąż liczy się w Tour de France

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de FranceTrzy etapy do końca i Katarzyna Niewiadoma wciąż liczy się w Tour...

Za nami 5 z 8 planowanych etapów tegorocznego Tour de France Femmes. Ponownie z bardzo dobrej strony pokazała się Katarzyna Niewiadoma, która dojechała do mety w Saint-Dié-des-Vosges z czołową grupą i utrzymała wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 5. etapie była 16. Niewielkie straty poniosła Marta Lach, która tym razem finiszowała na 110. pozycji. Etap padł łupem Holenderki Loreny Wiebes, a liderką wyścigu pozostała jej rodaczka Marianne Vos. 

Kolejny pewny etap w wykonaniu Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma w wyścigu Tour de France Femmes jedzie jako liderka niemieckiej grupy Canyon//SRAM Racing. Póki co prezentuje się znakomicie. Na 5. etapie z Bar-le-Duc do Saint-Dié-des-Vosges zajęła 16. miejsce i przyjechała w czołowej grupie. Dzięki temu zachowała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, choć straciła kolejne 4 sekundy do prowadzącej Holenderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma. Ta finiszowała na trzecim miejscu i zyskała 4 sekundy bonifikaty. Aktualnie Katarzyna Niewiadoma traci w generalce do Vos 20 sekund. Taką samą stratę ma druga w klasyfikacji Włoszka Silvia Persico z Valcar – Travel & Service.

Tym razem gorzej poszło Marcie Lach, która zakończyła odcinek na 110. pozycji. Straciła do najlepszych 1:22. Przełożyło się to na niewielki spadek zawodniczki Ceratizit-WNT Pro Cycling w klasyfikacji generalnej. Aktualnie reprezentantka Polski zajmuje 44. miejsce w Tour de France Femmes 2022. 

Drugie etapowe zwycięstwo Loreny Wiebes

Swoje drugie etapowe zwycięstwo w wyścigu zanotowała Holenderka Lorena Wiebes z Team DSM. Zawodniczka okazała się najskuteczniejsza na finiszu z kilkudziesięcioosobowego peletonu. Drugie miejsce zajęła Włoszka Elisa Balsamo z Trek – Segafredo. Na najniższym stopniu podium stanęła liderka Tour de France Femmes Marianne Vos. Na 5. etapie mieliśmy poważną kraksę, w wyniku której z rywalizacji musiała się wycofać Dunka Emma Norsgaard z Movistar Team. Kolejny etap zostanie rozegrany 29 lipca. Peleton będzie walczył na trasie z Saint-Dié-des-Vosges do Rosheim.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...