Trzy etapy do końca i Katarzyna Niewiadoma wciąż liczy się w Tour de France

Strona głównaKolarstwoTour de FranceTrzy etapy do końca i Katarzyna Niewiadoma wciąż liczy się w Tour...

Za nami 5 z 8 planowanych etapów tegorocznego Tour de France Femmes. Ponownie z bardzo dobrej strony pokazała się Katarzyna Niewiadoma, która dojechała do mety w Saint-Dié-des-Vosges z czołową grupą i utrzymała wysokie trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej. Na 5. etapie była 16. Niewielkie straty poniosła Marta Lach, która tym razem finiszowała na 110. pozycji. Etap padł łupem Holenderki Loreny Wiebes, a liderką wyścigu pozostała jej rodaczka Marianne Vos. 

Kolejny pewny etap w wykonaniu Katarzyny Niewiadomej

Katarzyna Niewiadoma w wyścigu Tour de France Femmes jedzie jako liderka niemieckiej grupy Canyon//SRAM Racing. Póki co prezentuje się znakomicie. Na 5. etapie z Bar-le-Duc do Saint-Dié-des-Vosges zajęła 16. miejsce i przyjechała w czołowej grupie. Dzięki temu zachowała trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej, choć straciła kolejne 4 sekundy do prowadzącej Holenderki Marianne Vos z Team Jumbo-Visma. Ta finiszowała na trzecim miejscu i zyskała 4 sekundy bonifikaty. Aktualnie Katarzyna Niewiadoma traci w generalce do Vos 20 sekund. Taką samą stratę ma druga w klasyfikacji Włoszka Silvia Persico z Valcar – Travel & Service.

Tym razem gorzej poszło Marcie Lach, która zakończyła odcinek na 110. pozycji. Straciła do najlepszych 1:22. Przełożyło się to na niewielki spadek zawodniczki Ceratizit-WNT Pro Cycling w klasyfikacji generalnej. Aktualnie reprezentantka Polski zajmuje 44. miejsce w Tour de France Femmes 2022. 

Drugie etapowe zwycięstwo Loreny Wiebes

Swoje drugie etapowe zwycięstwo w wyścigu zanotowała Holenderka Lorena Wiebes z Team DSM. Zawodniczka okazała się najskuteczniejsza na finiszu z kilkudziesięcioosobowego peletonu. Drugie miejsce zajęła Włoszka Elisa Balsamo z Trek – Segafredo. Na najniższym stopniu podium stanęła liderka Tour de France Femmes Marianne Vos. Na 5. etapie mieliśmy poważną kraksę, w wyniku której z rywalizacji musiała się wycofać Dunka Emma Norsgaard z Movistar Team. Kolejny etap zostanie rozegrany 29 lipca. Peleton będzie walczył na trasie z Saint-Dié-des-Vosges do Rosheim.

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Masternak zawalczy w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Walka już w październiku!

Były mistrz Europy kategorii junior ciężkiej, Mateusz Masternak, zawalczy 1 października w eliminatorze do walki o pas mistrza świata IBF. Oznacza to, że jeśli...

Jak jest z piłką nożną kobiet w Polsce? Biało-czerwone zagrają z Albanią i Kosowem

Przed reprezentacją Polek w piłce nożnej jeszcze dwa mecze eliminacyjne w ramach Mistrzostw Świata. 1 września biało-czerwone zmierzą się z Albanią, a 6 września...