Wstępny skład biało-czerwonych na Tour de Pologne 2022

Strona głównaKolarstwoTour de PologneWstępny skład biało-czerwonych na Tour de Pologne 2022

Start Tour de Pologne 2022 już za niespełna dwa tygodnie. Właśnie poznaliśmy wstępny skład reprezentacji Polski, która weźmie udział w etapowym wyścigu kolarskim UCI. Już tradycyjnie polska kadra otrzymała dziką kartę i prawo startu w najważniejszym wyścigu rozgrywanym w Polsce. Liderem biało-czerwonych powinien być Stanisław Aniołkowski z Bingoal Pauwels Sauces WB. Oprócz niego w polskich barwach zobaczymy po trzech zawodników Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski. 

Kto pojedzie w biało-czerwonych barwach?

Poznaliśmy wstępny skład. Jeżeli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy, to powinien on zostać potwierdzony na 72 godziny przed startem pierwszego etapu 79. edycji Tour de Pologne. Liderem drużyny wydaje się być Stanisław Aniołkowski z Bingoal Pauwels Sauces WB. To mistrz Polski z 2020 roku. Szanse na dobre miejsca ma również Patryk Stosz z Voster ATS Team, który na koncie ma już etapowe zwycięstwa w Tour de Pologne z ucieczki, a także był najlepszym góralem wyścigu w 77. edycji. Oprócz niego z zespołu Voster ATS Team w reprezentacji Polski pojadą Jakub Murias i Szymon Rekita. Ten drugi w tym sezonie zdobył dwa medale krajowego czempionatu. 

Ekipę uzupełniają kolarze z HRE Mazowsze Serce Polski. Tu do startu wytypowani zostali: Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek i Marceli Bogusławski. Ten ostatni w tym sezonie kilka razy pokazał się dobrze podczas finiszów z peletonu. W Tour de Pologne również może powalczyć o dobre miejsce na pojedynczym etapie. Ostateczny skład reprezentacji Polski zostanie potwierdzony na 72 godziny przed startem wyścigu. Głównym zadaniem polskiej drużyny narodowej będzie wyprowadzanie swoich liderów na dobre pozycje do finiszu z peletonu, a także aktywna jazda w ucieczkach. Kolarze ci raczej nie powinni odegrać kluczowych ról w klasyfikacji generalnej, jednak stać ich na zwycięstwa etapowe i sprawienie niespodzianki. 

Start już 30 lipca

Światowa czołówka za tydzień skończy Tour de France 2022, a wielu kolarzy z Francji uda się wprost do Polski. Start 79. edycji Tour de Pologne zaplanowano na 30 lipca, a wyścig potrwa do 5 sierpnia. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Agnieszka Radwańska mistrzynią Australian Open

Agnieszka Radwańska została mistrzynią Australian Open. Polka, która profesjonalną karierę zakończyła w 2018 roku, została zaproszona przez organizatorów Wielkiego Szlema w Melbourne do udziału...