STS KOD PROMOCYJNY

Wstępny skład biało-czerwonych na Tour de Pologne 2022

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaKolarstwoTour de PologneWstępny skład biało-czerwonych na Tour de Pologne 2022

Start Tour de Pologne 2022 już za niespełna dwa tygodnie. Właśnie poznaliśmy wstępny skład reprezentacji Polski, która weźmie udział w etapowym wyścigu kolarskim UCI. Już tradycyjnie polska kadra otrzymała dziką kartę i prawo startu w najważniejszym wyścigu rozgrywanym w Polsce. Liderem biało-czerwonych powinien być Stanisław Aniołkowski z Bingoal Pauwels Sauces WB. Oprócz niego w polskich barwach zobaczymy po trzech zawodników Voster ATS Team i HRE Mazowsze Serce Polski. 

Kto pojedzie w biało-czerwonych barwach?

Poznaliśmy wstępny skład. Jeżeli nic nieoczekiwanego się nie wydarzy, to powinien on zostać potwierdzony na 72 godziny przed startem pierwszego etapu 79. edycji Tour de Pologne. Liderem drużyny wydaje się być Stanisław Aniołkowski z Bingoal Pauwels Sauces WB. To mistrz Polski z 2020 roku. Szanse na dobre miejsca ma również Patryk Stosz z Voster ATS Team, który na koncie ma już etapowe zwycięstwa w Tour de Pologne z ucieczki, a także był najlepszym góralem wyścigu w 77. edycji. Oprócz niego z zespołu Voster ATS Team w reprezentacji Polski pojadą Jakub Murias i Szymon Rekita. Ten drugi w tym sezonie zdobył dwa medale krajowego czempionatu. 

Ekipę uzupełniają kolarze z HRE Mazowsze Serce Polski. Tu do startu wytypowani zostali: Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek i Marceli Bogusławski. Ten ostatni w tym sezonie kilka razy pokazał się dobrze podczas finiszów z peletonu. W Tour de Pologne również może powalczyć o dobre miejsce na pojedynczym etapie. Ostateczny skład reprezentacji Polski zostanie potwierdzony na 72 godziny przed startem wyścigu. Głównym zadaniem polskiej drużyny narodowej będzie wyprowadzanie swoich liderów na dobre pozycje do finiszu z peletonu, a także aktywna jazda w ucieczkach. Kolarze ci raczej nie powinni odegrać kluczowych ról w klasyfikacji generalnej, jednak stać ich na zwycięstwa etapowe i sprawienie niespodzianki. 

Start już 30 lipca

Światowa czołówka za tydzień skończy Tour de France 2022, a wielu kolarzy z Francji uda się wprost do Polski. Start 79. edycji Tour de Pologne zaplanowano na 30 lipca, a wyścig potrwa do 5 sierpnia. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...