AZS UMCS Lublin w 1/8 EuroCup Women. Domowa wygrana ze Szwajcarkami

Strona głównaKoszykówkaAZS UMCS Lublin w 1/8 EuroCup Women. Domowa wygrana ze Szwajcarkami

Zawodniczki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin wywalczyły awans do 1/8 EuroCup Women w koszykówce. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka przystępowały do domowego spotkania w roli faworytek, po tym, jak wygrały na wyjeździe 73:68 ze szwajcarskim BC Elfic Fryburg. Rewanż także padł łupem lublinianek, które wygrały 71:65 i bardzo pewnie zameldowały się w 1/8 europejskich rozgrywek.

Nerwy do samego końca

Zadaniem zespołu z Lublina na mecz domowy było utrzymanie przewagi wywalczonej na wyjeździe. Oczywiście w takich sytuacjach nie można kalkulować i podopieczne Krzysztofa Szewczyka musiały dać z siebie wszystko i walczyć o zwycięstwo. BC Elfic Fryburg ze Szwajcarii to nieobliczalna drużyna, którą stać było na odrobienie strat z własnego parkietu. Na szczęście tak się nie stało, choć mecz od samego początku trzymał w napięciu i był bardzo wyrównany. W pierwszej kwarcie walka toczyła się kosz za kosz. W pewnym momencie rywalki wyszły na prowadzenie 16:13, jednak końcówka należała do gospodyń. Po pierwszej kwarcie AZS prowadził 21:16. Druga część gry to nieco lepsza gra rywalek, które odrobiły straty i wyszły na prowadzenie. Pięć punktów lublinianek w ostatnich akcjach sprawiło, że na przerwę to polski zespół zszedł przy wyniku 37:34

Druga połowa meczu nie zaczęła się najlepiej dla podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. To rywalki dominowały i wyszły na prowadzenie 50:44, dzięki czemu przez chwilę to one były jedną nogą w kolejnej rundzie rozgrywek. Ostatecznie do końca trzeciej kwarty lublinianki się pozbierały i przegrały ją tylko dwoma punktami. Na tablicy wyników było 57:56 dla gospodyń i o wszystkim miała zadecydować ostatnia kwarta. W niej koszykarki AZS-u poszły za ciosem. Wygrały ją 14:9 i cały mecz 71:65, dzięki czemu awansowały do 1/8 kobiecego Pucharu Europy. Najwięcej punktów dla gospodyń rzuciły: Sparkle Taylor (21), Aleksandra Stanacev (14) i Natasha Mack (12).

Polski Cukier AZS UMCS Lublin – BC Elfic Fryburg 71:65 (21:16, 16:18, 20:22, 14:9)

Dwa polskie zespoły w TOP16

Awans AZS-u Lublin sprawia, że w TOP16 rozgrywek EuroCup Women będziemy oglądali dwa zespoły z Polski. Wcześniej awans do 1/8 finału zapewniły sobie zawodniczki AZS-u Gorzów Wielkopolski