STS KOD PROMOCYJNY

Efektowny wsad Sochana. San Antonio Spurs zakończyło preseason NBA porażką

Autor: Krzysztof Brommer
Strona głównaKoszykówkaEfektowny wsad Sochana. San Antonio Spurs zakończyło preseason NBA porażką

Jeremy Sochan po raz trzeci zagrał w pierwszej piątce San Antonio Spurs. Reprezentant Polski w ostatnim meczu kontrolnym przed startem NBA rzucił sześć punktów i zaliczył siedem zbiórek. Czy Sochan rozpocznie sezon w wyjściowej piątce?

San Antonio Spurs przegrali z Oklahoma City Thunder 112:118, ale tak naprawdę, to z polskiej perspektywy więcej jest powodów do optymizmu niż zmartwień. Po pierwsze, Spurs w nowym sezonie NBA będą przede wszystkim przegrywać, bo przebudowują drużynę i liczą też na pierwszy wybór w drafcie 2023. Po drugie, Jeremy Sochan znów zagrał w pierwszej piątce, na parkiecie przebywał 22 minuty, trafił trzy z siedmiu rzutów, zaliczając sześć punktów. Najwięcej aplauzu otrzymał po efektownym wsadzie w drugiej kwarcie.

Dla Spurs i Sochana był to piąty i ostatni mecz przed startem sezonu NBA. Reprezentant Polski pokazał się z dobrej strony, trzykrotnie wychodził w pierwszej piątce, w defensywie grał bardzo dobrze, jedynie miał problemy ze skutecznością, ale o tym wszyscy wiedzieli, zanim został wybrany w drafcie.

Podsumowując, statystyki Jeremy’ego Sochana z pięciu meczów kontrolnych SAS przedstawiają się następująco:

  • średnio 20 minut na parkiecie
  • 4,4 punktu
  • 4,6 zbiórki
  • skuteczność 9/29 z gry (31 proc.)
  • 2/15 za trzy punkty (13 proc.)
  • 2/8 rzutów osobistych (25 proc.)

San Antonio sezon NBA 2022/2023 rozpoczną w nocy z 19 na 20 października polskiego czasu. Przeciwnikami Spurs będzie drużyna Charlotte Hornets.

Krzysztof Brommer
Krzysztof Brommer
Sportem zaraziłem się od taty i dziadka, którzy byli zapalonymi kibicami. Ja poszedłem dalej i studia, praktyki oraz pracę związałem z relacjonowaniem wydarzeń. Dziennikarski świat pokazał sport od innej strony, a doświadczenie zebrane w sportowych redakcjach m.in. Faktu, Przeglądu Sportowego, czy Sportu przydaje się w każdej sytuacji. Jestem gotowy, by informować Was o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z udziałem polskich sportowców i drużyn.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...