Świetny Sochan poprowadził Spurs do zwycięstwa z Portland Trail Blazers

Strona głównaKoszykówkaŚwietny Sochan poprowadził Spurs do zwycięstwa z Portland Trail Blazers

Jeremy Sochan był najskuteczniejszym koszykarzem San Antonio Spurs w domowym meczu z Portland Trail Blazers. Drużyna z Teksasu wygrała 116:100. Polak grał przez 32 minuty. W tym czasie rzucił 31 punktów oraz zanotował 14 zbiórek, dwie asysty oraz dwa przechwyty. Dzięki temu Sochan ustanowił swój rekord kariery w ilości zebranych piłek w jednym meczu NBA.

Rekord zbiórek Sochana. Dziewiąta wygrana Spurs w tym sezonie

W ostatnich tygodniach Jeremy Sochan spisuje się coraz lepiej. Przekłada się to też na wyniki Spurs, którzy w końcu zaczęli wygrywać. Tym razem młody Polak był liderem swojej drużyny w domowym spotkaniu z Portland Trail Blazers. Na parkiecie przebywał blisko 32 minuty. W tym czasie rzucił 31 punktów. To drugi najlepszy wynik w jego karierze. Dwa oczka więcej uzyskał w tym sezonie w starciu z Atlanta Hawks. Do tego Polak dołożył aż 14 zbiórek, co jest rekordem jego kariery. Na jego koncie zapisano też dwa przechwyty i dwie asysty.

Zespół Spurs rozpoczął mecz z Portland od przegrania pierwszej kwarty 26:33. Później jednak wszystko układało się po ich myśli. Już do przerwy wyszli na skromne prowadzenie 62:61. Po zmianie stron Spurs kontynuowali dobrą grę i dołożyli kolejne punkty przewagi. Spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 116:100. To dziewiąta wygrana San Antonio Spurs w tym sezonie. Drużyna ta pozostaje na ostatnim miejscu w Konferencji Zachodniej z bilansem 9:36.

Jutro mecz z Minnesota Timberwolves

Drużyna Sochana nie ma zbyt dużo czasu na świętowanie. W nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego Spurs podejmą u siebie Minnesota Timberwolves. Zespoły te mierzyły się ze sobą dwukrotnie w tym sezonie. Oba spotkania wygrali Timberwolves. Zespół ten zajmuje drugie miejsce w Konferencji Zachodniej i ponownie będzie zdecydowanym faworytem. Jeżeli jednak Spurs zagrają na maksimum swoich umiejętności, to mogą pokusić się o sprawienie niespodzianki.

Najbliższe mecze San Antonio Spurs:

• 27/28 stycznia (noc z soboty na niedzielę): San Antonio Spurs – Minnesota Timberwolves godz. 2:30
  • 29/30 stycznia (noc z poniedziałku na wtorek): San Antonio Spurs – Washington Wizards godz. 2:00
  • 31 stycznia/1 lutego (noc ze środy na czwartek): San Antonio Spurs – Orlando Magic godz. 2:00
  • 2/3 lutego (noc z piątku na sobotę): San Antonio Spurs – New Orleans Pelicans godz. 2:00