Świetny mecz AZS-u Lublin. Koszykarki Polskiego Cukru bliżej 1/8 Pucharu Europy

Strona głównaKoszykówkaŚwietny mecz AZS-u Lublin. Koszykarki Polskiego Cukru bliżej 1/8 Pucharu Europy

Koszykarki Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin pokonały 73:68 na wyjeździe BCF Elfic Fryburg w pierwszym meczu 1/16 EuroCup Women. Spotkanie w Szwajcarii od początku układało się po myśli podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. Koszykarki z Lublina wytrzymały napór rywalek w końcówce i sięgnęły po ważne zwycięstwo. Dzięki temu zbliżyły się do awansu do 1/8 finału rozgrywek. Rewanż już 12 stycznia w Lublinie.

Pierwsza połowa dla lublinianek

Zawodniczki polskiego zespołu jechały do Szwajcarii po dobry wynik i utrzymanie szans na walkę o awans do najlepszej szesnastki rozgrywek Pucharu Europy. Po drugiej stronie boiska stanęły koszykarki BCF Elfic Fryburg ze Szwajcarii. Mecz ten był dużą niewiadomą dla obu zespołów i trudno było o wskazanie faworyta. Od początku jednak to AZS Lublin lepiej czuł się na boisku. Koszykarki polskiego zespołu już w pierwszej kwarcie wypracowały sobie przewagę 11. punktów. Ostatecznie ta część gry zakończyła się wynikiem 20:11.

W drugiej kwarcie gra się wyrównała, jednak wynik wciąż oscylował w granicach dziesięciu punktów przewagi lublinianek. Największa różnica wynosiła 12 oczek. Pod koniec nieco lepiej zaczęły grać gospodynie, które przed przerwą zmniejszyły straty. Zawodniczki AZS-u schodziły do szatni przy prowadzeniu 41:34.

Wytrzymały presję po przerwie

Zgodnie z oczekiwaniami po przerwie to gospodynie ruszyły do zdecydowanych ataków, aby jak najszybciej odrobić straty. Udało się to już w trzeciej kwarcie, gdy doprowadziły do remisu 51:51. Na szczęście lublinianki zachowały zimną krew i w porę odpowiedziały. Kolejne 10 punktów zdobyły podopieczne Krzysztofa Szewczyka i utrzymały bezpieczną przewagę. Czwarta kwarta to już kontrola boiskowych wydarzeń. Koszykarki ze Szwajcarii zbliżyły się w pewnym momencie na trzy oczka, jednak ostatecznie mecz padł łupem AZS-u. Zespół Polskiego Cukru AZS-u UMCS-u Lublin  wygrał 73:68 i zbliżył się do awansu do 1/8 finału EuroCup Women. Losy awansu rozstrzygną się 12 stycznia w Lublinie, gdzie odbędzie się mecz rewanżowy. Najwięcej punktów w Szwajcarii dla lublinianek rzuciły: Natasha Mack (20), Katerina Zec (17) i Sparkle Taylor (17).

BCF ELFIC Fryburg – Polski Cukier AZS UMCS Lublin 68:73 (11:20, 23:21, 19:20, 15:12)