Trzecie miejsce Polek w turnieju FIBA Women’s Series 3×3

Strona głównaKoszykówkaTrzecie miejsce Polek w turnieju FIBA Women's Series 3x3

Reprezentantki Polski zajęły trzecie miejsce w turnieju FIBA Women’s Series 3×3 rozgrywanym w Sukhbaatar w Mongolii. Polki były o włos od awansu do wielkiego finału zawodów, jednak w półfinale dopiero po dogrywce musiały uznać wyższość Niemek, które są liderkami rankingu. Pogromczynie Polek zajęły drugie miejsce w turnieju, a najlepsze w dalekiej Mongolii okazały się Chinki. Tuż za podium zmagania zakończyła reprezentacja Węgier.

Komplet zwycięstw w grupie

Polki rozpoczynały zmagania w Sukhbaatar jako jedne z głównych faworytek. Biało-czerwone zajmują 6. miejsce w rankingu światowym, a na turnieju w Mongolii wyżej rozstawione były tylko liderki rankingu z Niemiec. Zgodnie z oczekiwaniami nasze reprezentantki przeszły jak burza przez fazę grupową, gdzie zanotowały trzy zwycięstwa. Na początku po dość wyrównanym starciu wygrały 20:16 z kadrą Mongolii do lat 23. Dwa kolejne pojedynki były bardziej jednostronne i Polki wygrały kolejno 18:8 z Ułan Bator Amazons oraz 22:11 z Rumunkami

Dramatyczny bój w półfinale

Dobra dyspozycja w grupie sprawiła, że Polki z pierwszego miejsca pewnie awansowały do półfinału. W meczu o awans do finału stoczyły dramatyczny bój z Niemkami. Spotkanie zakończyło się dopiero dogrywką, w której jednym punktem lepsze okazały się rywalki. Reprezentantki Polski przegrały 14:15 i pozostało im cieszyć się z zajęcia trzeciego miejsca na turnieju FIBA Women’s Series 3×3 rozgrywanym w Sukhbaatar. W wielkim finale Chinki wygrały z Niemkami 18:11.

Kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Europy

Zawodniczki prowadzone przez Karolinę Szlachtę po raz trzeci w tym roku awansowały do półfinału turnieju cyklu FIBA Women’s Series 3×3. Wcześniej tej sztuki dokonały w maju w Tel Awiwie oraz w lipcu w Ułan Bator. Tym razem w kadrze reprezentacji Polski znalazły się Aldona Morawiec, Klaudia Sosnowska, Marta Marcinkowska i Anna Pawłowska. Udział w turnieju w Mongolii to kolejny etap przygotowań do Mistrzostw Europy, które odbędą się w Austrii w dniach 9-11 września.