Adam Nowicki mistrzem Polski na 10 km na ulicy

Strona głównaLekkoatletykaAdam Nowicki mistrzem Polski na 10 km na ulicy

Adam Nowicki został mistrzem Polski w biegu na 10 kilometrów rozgrywanym na ulicy. Areną zmagań o tytuł mistrzowski już tradycyjnie był Gdańsk i rozgrywany tam Bieg Św. Dominika, który towarzyszy obchodom Jarmarku Dominikańskiego. W takich warunkach oglądaliśmy niezwykle emocjonujący finisz. Na dystansie 10 kilometrów o zwycięstwie Nowickiego zadecydowała tylko sekunda. Z czasem 29:20 wyprzedził drugiego Arkadiusz Gardzielewskiego. 

Emocje do samego końca

Zarówno Adam Nowicki (MKL Szczecin), jak i Arkadiusz Gardzielewski (Śląsk Wrocław) należeli do głównych faworytów w walce o tytuł mistrza Polski na 10 kilometrów na ulicy. Obaj zawodnicy w ostatnich tygodniach trenowali w Jakuszycach, gdzie przygotowywali się do startu w Mistrzostwach Europy w Monachium. Te odbędą się w dniach 15-21 sierpnia. Udział w Biegu Św. Dominika był nie tylko szansą na walkę o tytuł mistrza Polski, ale również ważnym elementem przygotowań do europejskiego czempionatu. 

Obaj faworyci od początku biegli bardzo blisko siebie. Przez pierwsze 5 kilometrów wielu zawodników utrzymywało jeszcze ich tempo, jednak na tym etapie wyraźnie odskoczyli. Między nimi rozstrzygały się losy zwycięstwa. Na finiszu o zaledwie sekundę lepszy był Adam Nowicki. Trenowany przez Zbigniewa Murawskiego zawodnik wygrał z czasem 23:20. Trzecie miejsce i brązowy medal wywalczył Mateusz Kaczor (RLTL Optima Radom), który stracił do najlepszych ponad 40 sekund. 

Trudna technicznie trasa

Bieg Św. Dominika rozgrywany na ulicach Starego Miasta w Gdańsku tradycyjnie jest bardzo trudny technicznie. Tak samo było tym razem. W tych warunkach dobrze odnaleźli się faworyci. Na 13. Mistrzostwach Polski Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oglądaliśmy 18. zawodników. To ścisła polska czołówka, w której prym wiodą Adam Nowicki i Arkadiusz Gardzielewski. W Gdańsku pomiędzy nimi była tylko sekunda różnicy. Liczymy na ich dobry występ w sierpniu w Monachium, gdzie skonfrontują się z najlepszymi biegaczami na Starym Kontynencie.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Niesamowita pogoń Hurkacza i awans do ćwierćfinału w Montrealu

Hubert Hurkacz w dobrym stylu odwrócił losy pojedynku z Hiszpanem Albertem Ramosem i awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 w Montrealu. Polak ma za...

Hurkacz i Zieliński awansowali do ćwierćfinału ATP 1000 w Montrealu

Hubert Hurkacz i Jan Zieliński odnieśli cenne zwycięstwo w turnieju deblowym National Bank Open ATP 1000 w Montrealu. Polska para deblowa pokonała Rohana Bopannę...