Kocham sport gram mądrze w STS

Adrianna Laskowska brązową medalistką Uniwersjady w trójskoku

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Laskowska brązową medalistką Uniwersjady w trójskoku

Adrianna Laskowska z wynikiem 13.83 zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal w trójskoku na 31. Letniej Uniwersjadzie w chińskim Chengdu. Polka miała tylko dwie mierzone próby, jednak pozwoliło jej to na zajęcie miejsca na podium. Tuż za podium zmagania zakończyła Karolina Młodawska z wynikiem 13.59. Najlepsza tego dnia okazała się Tugba Danismaz z Turcji, która w najlepszym skoku pobiła rekord życiowy i osiągnęła 14.31. 

Walka Polek o brązowy medal 

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce na Uniwersjadzie w Chengdu spisują się znakomicie. Kolejny popis ich umiejętności mieliśmy w rywalizacji w trójskoku kobiet. Tu do końca o brązowy medal walczył Adrianna Laskowska i Karolina Młodawska. Ostatecznie lepsza okazała się ta pierwsza, która jest starsza i bardziej doświadczona. Zawodniczka OŚ AZS Poznań miała tylko dwa mierzone skoki, jednak wynik 13.83 pozwolił jej stanąć na najniższym stopniu podium. To kolejny międzynarodowy sukces 27-letniej Polki. 

Tuż za podium finiszowała Karolina Młodawska, która do końca walczyła o medal. W ostatniej próbie skoczyła 13.59. Pozwoliło jej to przesunąć się na czwarte miejsce, jednak do podium zabrakło jej 24 centymetry. Zmagania wygrała znakomita tego dnia Turczynka Tugba Danismaz, która w najlepszym skoku osiągnęła 14.31, co jest jej nowym rekordem życiowym. To aktualna mistrzyni Europy, która w dalekim Chengdu również nie miała sobie równych. Drugie miejsce z wynikiem 14.02 zajęła Litwinka Diana Zagainova. Tylko te dwie zawodniczki przekroczyły magiczna barierę 14. metrów. 

Nerwy do samego końca

Choć Adrianna Laskowska już w drugiej próbie skoczyła 13.83, to jednak nerwy towarzyszyły jej do samego końca. Wszystko dlatego, że w kolejnych próbach zawsze paliła. Doświadczona reprezentantka Polski sporo ryzykowała, jednak za każdym razem paliła swoje kolejne próby. Mimo tego udało jej się utrzymać miejsce na podium. Warto nadmienić, że dla Adrianny Laskowskiej to pierwszy tego typu indywidualny medal na dużej międzynarodowej imprezie. Liczymy na to, że teraz pójdzie za ciosem i na stałe włączy się do walki o najwyższe cele. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Pia Skrzyszowska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata

Pia Skrzyszowska wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. Młoda Polka świetnie zaprezentowała się w biegu na 60 metrów przez płotki. W...