Adrianna Laskowska brązową medalistką Uniwersjady w trójskoku

Autor
Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Laskowska brązową medalistką Uniwersjady w trójskoku

Adrianna Laskowska z wynikiem 13.83 zajęła trzecie miejsce i wywalczyła brązowy medal w trójskoku na 31. Letniej Uniwersjadzie w chińskim Chengdu. Polka miała tylko dwie mierzone próby, jednak pozwoliło jej to na zajęcie miejsca na podium. Tuż za podium zmagania zakończyła Karolina Młodawska z wynikiem 13.59. Najlepsza tego dnia okazała się Tugba Danismaz z Turcji, która w najlepszym skoku pobiła rekord życiowy i osiągnęła 14.31. 

Walka Polek o brązowy medal 

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce na Uniwersjadzie w Chengdu spisują się znakomicie. Kolejny popis ich umiejętności mieliśmy w rywalizacji w trójskoku kobiet. Tu do końca o brązowy medal walczył Adrianna Laskowska i Karolina Młodawska. Ostatecznie lepsza okazała się ta pierwsza, która jest starsza i bardziej doświadczona. Zawodniczka OŚ AZS Poznań miała tylko dwa mierzone skoki, jednak wynik 13.83 pozwolił jej stanąć na najniższym stopniu podium. To kolejny międzynarodowy sukces 27-letniej Polki. 

Tuż za podium finiszowała Karolina Młodawska, która do końca walczyła o medal. W ostatniej próbie skoczyła 13.59. Pozwoliło jej to przesunąć się na czwarte miejsce, jednak do podium zabrakło jej 24 centymetry. Zmagania wygrała znakomita tego dnia Turczynka Tugba Danismaz, która w najlepszym skoku osiągnęła 14.31, co jest jej nowym rekordem życiowym. To aktualna mistrzyni Europy, która w dalekim Chengdu również nie miała sobie równych. Drugie miejsce z wynikiem 14.02 zajęła Litwinka Diana Zagainova. Tylko te dwie zawodniczki przekroczyły magiczna barierę 14. metrów. 

Nerwy do samego końca

Choć Adrianna Laskowska już w drugiej próbie skoczyła 13.83, to jednak nerwy towarzyszyły jej do samego końca. Wszystko dlatego, że w kolejnych próbach zawsze paliła. Doświadczona reprezentantka Polski sporo ryzykowała, jednak za każdym razem paliła swoje kolejne próby. Mimo tego udało jej się utrzymać miejsce na podium. Warto nadmienić, że dla Adrianny Laskowskiej to pierwszy tego typu indywidualny medal na dużej międzynarodowej imprezie. Liczymy na to, że teraz pójdzie za ciosem i na stałe włączy się do walki o najwyższe cele. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...