STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Adrianny Sułek w prestiżowym mityngu w Götzis

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDrugie miejsce Adrianny Sułek w prestiżowym mityngu w Götzis

Z bardzo dobrej strony na mityngu lekkoatletycznym Hypomeeting w Götzis pokazała się Adrianna Sułek. Halowa wicemistrzyni świata z Belgradu skończyła zawody na drugim miejscu i zgromadziła 6429 punktów. Tym samym zapewniła sobie także prawo startu na tegorocznych mistrzostwach świata w Eugene. W rywalizacji udział wzięła również Paulina Ligarska, która zajęła 12. miejsce i z wynikiem 6034 punktów pobiła dotychczasowy rekord życiowy. 

Adrianna Sułek w formie 

Po niezwykle udanym sezonie halowym i sukcesach Adrianny Sułek w pięcioboju, mogliśmy mieć pewne obawy przed rywalizacją na otwartych stadionach. Jak się okazuje, były one niesłuszne. Reprezentantka Polski weszła udanie w sezon letni i wciąż prezentuje wysoką formę. Tym razem w austriackim Götzis zajęła drugie miejsce na Hypomeeting. Polka po pierwszym dniu zmagań była liderką i w pchnięciu kulą pobiła swoją życiówkę z wynikiem 13.79. Ponadto w skoku wzwyż zaliczyła 1.92, co było najlepszym wynikiem mityngu. 

Niestety drugiego dnia zmagań pogoda nie rozpieszczała zawodników, co przełożyło się na gorsze niedzielne starty Adrianny Sułek. Osiągnęła nieco gorsze rezultaty i zakończyła zmagania na drugim miejscu. Polka przegrała tylko z Holenderką Anouk Vetter, która zgromadziła łącznie 6693 punktów. To wicemistrzyni olimpijska z Tokio. Trzecie miejsce na podium zajęła Niemka Vanessa Grimm z dorobkiem 6323 punktów. 

Rekord życiowy Pauliny Ligarskiej

Do rywalizacji po kontuzji wróciła Paulina Ligarska i od razu pobiła swój rekord życiowy. Osiągnęła dobre wyniki m.in. w biegu na 800 metrów, pchnięciu kulą, czy też rzucie oszczepem. Przełożyło się to na dorobek 6034 punktów. Tym samym Paulina Ligarska pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy o 6 punktów. Zmagania zakończyła na 12. miejscu. 

Niestety z rywalizacji mężczyzn po siedmiu konkurencjach dziesięcioboju wycofał się Paweł Wiesiołek. Rywalizację wygrał Kanadyjczyk Damian Warner. Na podium znaleźli się jeszcze Lindon Victor z Grenady i Simo Ehammer ze Szwajcarii. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...