Drugie miejsce Adrianny Sułek w prestiżowym mityngu w Götzis

Strona głównaLekkoatletykaDrugie miejsce Adrianny Sułek w prestiżowym mityngu w Götzis

Z bardzo dobrej strony na mityngu lekkoatletycznym Hypomeeting w Götzis pokazała się Adrianna Sułek. Halowa wicemistrzyni świata z Belgradu skończyła zawody na drugim miejscu i zgromadziła 6429 punktów. Tym samym zapewniła sobie także prawo startu na tegorocznych mistrzostwach świata w Eugene. W rywalizacji udział wzięła również Paulina Ligarska, która zajęła 12. miejsce i z wynikiem 6034 punktów pobiła dotychczasowy rekord życiowy. 

Adrianna Sułek w formie 

Po niezwykle udanym sezonie halowym i sukcesach Adrianny Sułek w pięcioboju, mogliśmy mieć pewne obawy przed rywalizacją na otwartych stadionach. Jak się okazuje, były one niesłuszne. Reprezentantka Polski weszła udanie w sezon letni i wciąż prezentuje wysoką formę. Tym razem w austriackim Götzis zajęła drugie miejsce na Hypomeeting. Polka po pierwszym dniu zmagań była liderką i w pchnięciu kulą pobiła swoją życiówkę z wynikiem 13.79. Ponadto w skoku wzwyż zaliczyła 1.92, co było najlepszym wynikiem mityngu. 

Niestety drugiego dnia zmagań pogoda nie rozpieszczała zawodników, co przełożyło się na gorsze niedzielne starty Adrianny Sułek. Osiągnęła nieco gorsze rezultaty i zakończyła zmagania na drugim miejscu. Polka przegrała tylko z Holenderką Anouk Vetter, która zgromadziła łącznie 6693 punktów. To wicemistrzyni olimpijska z Tokio. Trzecie miejsce na podium zajęła Niemka Vanessa Grimm z dorobkiem 6323 punktów. 

Rekord życiowy Pauliny Ligarskiej

Do rywalizacji po kontuzji wróciła Paulina Ligarska i od razu pobiła swój rekord życiowy. Osiągnęła dobre wyniki m.in. w biegu na 800 metrów, pchnięciu kulą, czy też rzucie oszczepem. Przełożyło się to na dorobek 6034 punktów. Tym samym Paulina Ligarska pobiła swój dotychczasowy rekord życiowy o 6 punktów. Zmagania zakończyła na 12. miejscu. 

Niestety z rywalizacji mężczyzn po siedmiu konkurencjach dziesięcioboju wycofał się Paweł Wiesiołek. Rywalizację wygrał Kanadyjczyk Damian Warner. Na podium znaleźli się jeszcze Lindon Victor z Grenady i Simo Ehammer ze Szwajcarii. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych wydarzeń w bieżącym roku

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....