Adrianna Sułek z minimum olimpijskim na igrzyska w Paryżu

Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Sułek z minimum olimpijskim na igrzyska w Paryżu

Adrianna Sułek zajęła trzecie miejsce na mityngu Hypomeeting w austriackim Götzis. Zawody odbywały się w dniach 27-28 maja i miały rangę World Athletics Combined Events Tour – Gold. Polka w siedmioboju zgromadziła 6480 punktów. Dzięki temu wypełniła minimum kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Na mityngu w Austrii oglądaliśmy jeszcze Paulinę Ligarską i Pawła Wiesiołka. 

Młoda Polka z minimum na igrzyska

Od początku zmagań w austriackim Götzis Adrianna Sułek czuła się bardzo pewnie. Po pierwszym dniu rywalizacji zajmowała drugie miejsce w siedmioboju. Najlepiej poszło jej w pchnięciu kulą, gdzie poprawiła życiówkę. Od teraz wynosi ona 14.44. Drugiego dnia zawodów Adrianna Sułek miała spore problemy ze skokiem w dal. Spaliła dwie pierwsze próby i była w bardzo trudnej sytuacji. W trzeciej skoczyła bardzo bezpiecznie i uzyskała 6.29 m. Przez to straciła sporo punktów. Ostatecznie Adrianna Sułek na koniec siedmioboju zgromadziła 6480 punktów, co pozwoliło jej na zajęcie trzeciego miejsca na mityngu. Jednocześnie to wynik, który zapewnia kwalifikację olimpijską do Paryża. Już wcześniej wiedzieliśmy o tym, że w przypadku tej zawodniczki będzie to czysta formalność. 

Zmagania w kapitalnym stylu wygrała Amerykanka Anna Hall. Młoda wieloboistka zgromadziła aż 6988 punktów. Drugie miejsce zajęła Brytyjka Katarina Johnson-Thomson, która w ostatnich konkurencjach nieznacznie wyprzedziła Polkę. Brytyjka zdobyła łącznie 6556 punktów. Na 16. miejscu zawody w Austrii ukończyła Paulina Ligarska. Młoda Polka przekroczyła barierę 6000 punktów. Ostatecznie zdobyła ich 6013. 

Dalsze miejsce Pawła Wiesiołka

Jedynym Polakiem w rywalizacji w dziesięcioboju mężczyzn był Paweł Wiesiołek. Na koniec zajął jednak dopiero 18. miejsce. Polak na przestrzeni dziesięciu konkurencji zdobył 7872 punkty. Najlepszy okazał się Kanadyjczyk Pierce Lepage, który uzyskał 8700 punktów. Kolejne miejsca zajęli Damian Warner z Kanady (8619) oraz Norweg Sander Skotheim (8590). 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Ćwierćfinał debla nie dla Magdy Linette. Porażka w 3. rundzie Australian Open

Polsko-amerykańska para deblowa Magda Linette i Bernarda Pera odpadła w trzeciej rundzie Australian Open. Tym samym straciły szanse na świetny rezultat w pierwszym tegorocznym...

Kadrowicze Michniewicza strzelają za granicą. Udany weekend ligowy polskich piłkarzy

Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Grzegorz Krychowiak strzelali bramki dla swoich klubów w ligach zagranicznych. Asysty zanotowali m.in. Robert Gumny, Piotr Zieliński, Kamil Jóźwiak,...