STS KOD PROMOCYJNY

Adrianna Sułek z minimum olimpijskim na igrzyska w Paryżu

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Sułek z minimum olimpijskim na igrzyska w Paryżu

Adrianna Sułek zajęła trzecie miejsce na mityngu Hypomeeting w austriackim Götzis. Zawody odbywały się w dniach 27-28 maja i miały rangę World Athletics Combined Events Tour – Gold. Polka w siedmioboju zgromadziła 6480 punktów. Dzięki temu wypełniła minimum kwalifikacyjne na igrzyska olimpijskie 2024 w Paryżu. Na mityngu w Austrii oglądaliśmy jeszcze Paulinę Ligarską i Pawła Wiesiołka. 

Młoda Polka z minimum na igrzyska

Od początku zmagań w austriackim Götzis Adrianna Sułek czuła się bardzo pewnie. Po pierwszym dniu rywalizacji zajmowała drugie miejsce w siedmioboju. Najlepiej poszło jej w pchnięciu kulą, gdzie poprawiła życiówkę. Od teraz wynosi ona 14.44. Drugiego dnia zawodów Adrianna Sułek miała spore problemy ze skokiem w dal. Spaliła dwie pierwsze próby i była w bardzo trudnej sytuacji. W trzeciej skoczyła bardzo bezpiecznie i uzyskała 6.29 m. Przez to straciła sporo punktów. Ostatecznie Adrianna Sułek na koniec siedmioboju zgromadziła 6480 punktów, co pozwoliło jej na zajęcie trzeciego miejsca na mityngu. Jednocześnie to wynik, który zapewnia kwalifikację olimpijską do Paryża. Już wcześniej wiedzieliśmy o tym, że w przypadku tej zawodniczki będzie to czysta formalność. 

Zmagania w kapitalnym stylu wygrała Amerykanka Anna Hall. Młoda wieloboistka zgromadziła aż 6988 punktów. Drugie miejsce zajęła Brytyjka Katarina Johnson-Thomson, która w ostatnich konkurencjach nieznacznie wyprzedziła Polkę. Brytyjka zdobyła łącznie 6556 punktów. Na 16. miejscu zawody w Austrii ukończyła Paulina Ligarska. Młoda Polka przekroczyła barierę 6000 punktów. Ostatecznie zdobyła ich 6013. 

Dalsze miejsce Pawła Wiesiołka

Jedynym Polakiem w rywalizacji w dziesięcioboju mężczyzn był Paweł Wiesiołek. Na koniec zajął jednak dopiero 18. miejsce. Polak na przestrzeni dziesięciu konkurencji zdobył 7872 punkty. Najlepszy okazał się Kanadyjczyk Pierce Lepage, który uzyskał 8700 punktów. Kolejne miejsca zajęli Damian Warner z Kanady (8619) oraz Norweg Sander Skotheim (8590). 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...