Adrianna Sułek wicemistrzynią świata w pięcioboju. Wspaniały występ i rekord Polski młodej Polki

Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Sułek wicemistrzynią świata w pięcioboju. Wspaniały występ i rekord Polski młodej...

Kapitalnie zakończył się sezon halowy dla Polki Adrianny Sułek. W najważniejszej imprezie sportowej pierwszych miesięcy zmagań lekkoatletycznych reprezentantka Polski wywalczyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata rozgrywanych w Belgradzie. Choć do rywalizacji przystępowała z najlepszym tegorocznym wynikiem na świecie, to jednak o medal wcale nie było tak łatwo. Ostatecznie niespełna 23-letnia Adrianna Sułek przegrała tylko z Belgijką Noor Vidts i osiągnęła swój największy sukces w dotychczasowej karierze. Jednocześnie z wynikiem 4851 punktów Polka pobiła rekord Polski, który od 24. lat należał do Urszuli Włodarczyk. 

Od początku blisko medalu 

Już od pierwszych konkurencji Polka była bardzo blisko medalu. W piątek w porannej sesji uzyskała czas 8,36 sekundy w biegu na 60 metrów przez płotki, co dawało jej 6. miejsce. Kolejną konkurencją był skok wzwyż. Tam Polka wygrała i niewiele brakło do jej rekordu życiowego. Wynik 1,89 metra pozwolił przesunąć się Adriannie Sułek na wyższe miejsce w klasyfikacji. Poranne zmagania zakończyła pchnięciem kulą na odległość 13,40 metra, co jest jej drugim najlepszym wynikiem w karierze. Dawało jej to łącznie drugie miejsce w klasyfikacji przed startem dwóch popołudniowych konkurencji. 

Przedostatnią konkurencją pięcioboju był skok w dal i Polka zaczęła bardzo dobrze. W pierwszej próbie osiągnęła 6,43 metra i tym samym poprawiła życiówkę o 17 centymetrów. Niestety jeszcze lepiej spisały się Noor Vidts z Belgii i Amerykanka Kendell Williams. Ta pierwsza powiększyła przewagę nad Adrianną Sułek, a druga niebezpiecznie się do niej zbliżyła. O medalu miał zadecydować bieg na 800 metrów. Tam Polka osiągnęła czas 2.09,56 i zajęła drugie miejsce. Dzięki temu wywalczyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata z wynikiem 4851 punktów. Do najlepszej straciła 78 punktów, jednak o 171 pokonała trzecią w klasyfikacji Kendell Williams. 

Rekord Polski pobity po 24 latach

Kapitalny wynik Adrianny Sułek w pięcioboju pozwolił jej na pobicie 24-letniego rekordu Polski, który do tej pory należał do Urszuli Włodarczyk. Niespełna 23-letnia Polka pobiła go 43 punkty. To potwierdzenie kapitalnej dyspozycji Adrianny Sułek na początku tego sezonu, czym rozbudziła apetyty kibiców przed startami na otwartym stadionie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Polacy w NBA. Różne historie, kilka wspólnych mianowników. Jak pójdzie Sochanowi?

Cezary Trybański, Maciej Lampe i Marcin Gortat. Ci reprezentanci Polski dostąpili zaszczytu gry w najlepszej lidze koszykówki na świecie. Oczywiście najdłużej i najlepiej w...