Adrianna Sułek wygrała cykl World Athletics Combined Events Tour

Strona głównaLekkoatletykaAdrianna Sułek wygrała cykl World Athletics Combined Events Tour

Adrianna Sułek wygrała prestiżowy cykl zawodów lekkoatletycznych World Athletics Combined Events Tour. Młoda polska wieloboistka uzyskała w całym sezonie 3498 punktów. Na ten wynik złożyły się świetne starty w mityngach oraz na Mistrzostwach Świata w Eugene. Drugie miejsce ze stratą 30. punktów zajęła Annik Kälin ze Szwajcarii. Adrianna Sułek to druga w historii Polka, która sięgnęło po to wyróżnienie. Wcześniej w 1998 roku dokonała tego Urszula Włodarczyk. 

Kapitalny rok w wykonaniu Adrianny Sułek 

Za Adrianną Sułek zdecydowanie najlepszy i jednocześnie przełomowy sezon. Od początku roku wyglądała bardzo dobrze na arenie międzynarodowej. Zdobyła srebrny medal Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie w pięcioboju, a także srebro w siedmioboju na Mistrzostwach Europy w Monachium. Do tego dobrze prezentowała się na lekkoatletycznych mityngach. Adrianna Sułek wygrała m.in. premierową edycję memoriału Wiesława Czapiewskiego, czy też zajęła drugie miejsce na HypoMeeting Götzis. Do tego dołożyła czwartą lokatę na Mistrzostwach Świata w Eugene i pobiła rekord Polski. 

Ostatecznie zgodnie z regulaminem cyklu World Athletics Combined Events Tour dało jej to 3498 punktów. Równo o 30 wyprzedziła drugą w zestawieniu Szwajcarkę Annik Kälin. Adrianna Sułek nie tylko zgarnęła prestiżową nagrodę, ale również czek o wartości 30 000 dolarów. Wśród mężczyzn w tym roku triumfował Szwajcar Simon Ehammer.

Druga Polka w historii

Cykl organizowany jest od 1998 roku. Adrianna Sułek została drugą Polką w historii, która sięgnęła po to prestiżowe wyróżnienie. Wcześniej sztuki tej dokonała Urszula Włodarczyk i miało to miejsce w 1998 w pierwszej edycji cyklu. To symboliczne zestawienie, ponieważ podczas Halowych Mistrzostw Świata w Belgradzie Adrianna Sułek pobiła rekord Polski, który wcześniej przez ponad 20. lat należał właśnie do Urszuli Włodarczyk. Obecnie wynosi on 4851 punktów i już w nadchodzącym sezonie Adrianna Sułek będzie miała okazję do jego śrubowania. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...