Albert Komański ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich

Strona głównaLekkoatletykaAlbert Komański ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich

Albert Komański wywalczył srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 200 metrów. Polak spisał się znakomicie, dzięki temu doskonale rozpoczął niedzielne zmagania lekkoatletyczne w wykonaniu biało-czerwonych na Igrzyskach Europejskich. Za drugie miejsce na swoim dystansie zdobył 15 punktów dla Polski w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Na tym samym dystansie wśród kobiet na czwartym miejscu finiszowała Anna Kiełbasińska.

Świetny wynik i srebro Komańskiego

Liczyliśmy na dobry występ Alberta Komańskiego na 200 metrów i się nie zawiedliśmy. Polak od początku sprintu spisywał się bardzo dobrze i znajdował się w ścisłej czołówce. Ostatecznie finiszował na drugim miejscu z czasem 20.50. To drugi najlepszy wynik w karierze Alberta Komańskiego, który jest tylko o 0,01 sekundy gorszy od jego rekordu życiowego. Na Igrzyskach Europejskich 2023 wywalczył srebrny medal i 15 punktów dla Polski w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Mistrzem został Francuz Ryan Zeze, który finiszował z czasem 20.29, czyli swoim najlepszym wynikiem w tym sezonie. Stawkę na podium uzupełnił Filippo Tortu z Włoch, który do Polaka na mecie stracił zaledwie 0,11 sekundy.

Kiełbasińska tuż za podium

Również w rywalizacji kobiet na 200 metrów liczyliśmy na dobry start Polki. Tam reprezentowała nas doświadczona Anna Kiełbasińska. Rozpoczęła bardzo dobrze i długo trzymała się w ścisłej czołówce. Liczyła się w walce o medal, jednak zajęła pechowe dla sportowca czwarte miejsce. Polka finiszowała z czasem 22.92, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Do podium zabrakło jej zaledwie 0,07 sekundy. Najlepsza na 200 metrów była Holenderka Lieke Klaver (22.46). Kolejne miejsca na podium zajęły Brytyjka Bianca Williams (22.75) i Greczynka Polyniki Emmanouilidou (22.85). Za czwarte miejsce na tym dystansie Anna Kiełbasińska zdobyła 13 punktów dla biało-czerwonych w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy.