STS KOD PROMOCYJNY

Albert Komański ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAlbert Komański ze srebrnym medalem Igrzysk Europejskich

Albert Komański wywalczył srebrny medal Igrzysk Europejskich w biegu na 200 metrów. Polak spisał się znakomicie, dzięki temu doskonale rozpoczął niedzielne zmagania lekkoatletyczne w wykonaniu biało-czerwonych na Igrzyskach Europejskich. Za drugie miejsce na swoim dystansie zdobył 15 punktów dla Polski w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Na tym samym dystansie wśród kobiet na czwartym miejscu finiszowała Anna Kiełbasińska. 

Świetny wynik i srebro Komańskiego

Liczyliśmy na dobry występ Alberta Komańskiego na 200 metrów i się nie zawiedliśmy. Polak od początku sprintu spisywał się bardzo dobrze i znajdował się w ścisłej czołówce. Ostatecznie finiszował na drugim miejscu z czasem 20.50. To drugi najlepszy wynik w karierze Alberta Komańskiego, który jest tylko o 0,01 sekundy gorszy od jego rekordu życiowego. Na Igrzyskach Europejskich 2023 wywalczył srebrny medal i 15 punktów dla Polski w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy w lekkoatletyce. Mistrzem został Francuz Ryan Zeze, który finiszował z czasem 20.29, czyli swoim najlepszym wynikiem w tym sezonie. Stawkę na podium uzupełnił Filippo Tortu z Włoch, który do Polaka na mecie stracił zaledwie 0,11 sekundy. 

Kiełbasińska tuż za podium 

Również w rywalizacji kobiet na 200 metrów liczyliśmy na dobry start Polki. Tam reprezentowała nas doświadczona Anna Kiełbasińska. Rozpoczęła bardzo dobrze i długo trzymała się w ścisłej czołówce. Liczyła się w walce o medal, jednak zajęła pechowe dla sportowca czwarte miejsce. Polka finiszowała z czasem 22.92, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Do podium zabrakło jej zaledwie 0,07 sekundy. Najlepsza na 200 metrów była Holenderka Lieke Klaver (22.46). Kolejne miejsca na podium zajęły Brytyjka Bianca Williams (22.75) i Greczynka Polyniki Emmanouilidou (22.85). Za czwarte miejsce na tym dystansie Anna Kiełbasińska zdobyła 13 punktów dla biało-czerwonych w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

400 PLN za gola Holandii w meczu z Turcją

Gdy po zarejestrowaniu się w STS z kodem GOL400 wytypujemy poprawnie gola Holandii w meczu z Turcją to poza standardową wygraną dodatkowo zgarniamy bonus w wysokości...

Polacy w Serie A. Jak statystyki biało-czerwonych w calcio?

We Włoszech niezmiennie występuje najliczniejsza kolonia polskich piłkarzy za granicą. Powietrze w Italii najwidoczniej sprzyja biało-czerwonym i w tym sezonie zobaczymy kilka, nowych twarzy...