Aleksandra Brzezińska i Adam Głogowski mistrzami Polski w półmaratonie

Strona głównaLekkoatletykaAleksandra Brzezińska i Adam Głogowski mistrzami Polski w półmaratonie

Poznaliśmy nowych mistrzów Polski w półmaratonie. Na ulicach Grudziądza najlepsi okazali się Aleksandra Brzezińska i Adam Głogowski. Zdecydowanie większe emocje towarzyszyły rywalizacji panów, gdzie przewaga między pierwszym a drugim na mecie wyniosła nieco ponad 1,5 minuty. Wśród pań oglądaliśmy dominację reprezentantki CWZS Zawiszy Bydgoszcz. Zawody w Grudziądzu stały na wysokim poziomie, a wielu zawodników osiągnęło przyzwoite rezultaty.

Aleksandra Brzezińska zdominowała rywalizację

Aleksandra Brzezińska z zespołu CWZS Zawisza Bydgoszcz uznawana była za faworytkę do walki o mistrzostwo Polski w półmaratonie i potwierdziła to na trasie. Spisywała się doskonale. Trzymała wysokie tempo i wygrała rywalizację kobiet z czasem 1:13:52. Jednocześnie dało jej to znakomity ósmy wynik w całej stawce bez podziału na płeć. Wicemistrzynią polski w półmaratonie została Angelika Mach z AZS UMCS Lublin. Ona na mecie miała czas 1:17:10, czyli dziesiąty wynik ogółem. Na najniższym stopniu podium stanęła Beata Niemyjska z zespołu LKS Zantyr Sztum. Ona na mecie miała wynik 1:19:43, co dawało jedenasty czas ogółem. Kolejne miejsca zajęły: Beata Klimek (KS AZS-AWF Biała Podlaska) i Magdalena Wójcicka (SKB Kraśnik).

Adam Głogowski złotym medalistą w rywalizacji mężczyzn

Wśród Panów złoty medal wywalczył Adam Głogowski z zespołu UKS Ekonomik-Maratończyk Lębork. On również wymieniany był w gronie faworytów do walki o medal. Reprezentant Polski w Grudziądzu finiszował z czasem 1:07:10. O ponad półtorej minuty wyprzedził drugiego na mecie. Srebrny medal wywalczył Patryk Kozłowski z RLTL Optima Radom. Stoczył on emocjonujący bój z Przemysławem Dąbrowskim. Różnica pomiędzy nimi to zaledwie trzy sekundy. Na finiszu lepszy był Kozłowski, który po srebro sięgnął z czasem 1:08:33. Trzy sekundy za nim na metę wpadł Przemysław Dąbrowski z zespołu KS Prefbet Sonarol. Kolejne miejsce zajęli: Patryk Marszałek (GUKLA Bratkowice Korzeniowski.pl) i Krzysztof Gosiewski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL).