STS KOD PROMOCYJNY

Aleksandra Śmiech wygrała mityng w Genewie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAleksandra Śmiech wygrała mityng w Genewie

Reprezentantka Polski w rzucie młotem Aleksandra Śmiech wygrała mityng lekkoatletyczny Atletica Geneve – EAP w Genewie. Polka w najlepszej próbie osiągnęła 71.14 m. To drugi najlepszy wynik w jej karierze i jednocześnie siódmy rezultat w historii polskiej lekkoatletyki. Zawodniczka prowadzona przez Mikołaja Rosę o blisko trzy metry pokonała Belgijkę Vanessę Sterckendries. Trzecie miejsce w biegu na 800 metrów zajęła Martyna Galant. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze. 

Cenne zwycięstwo Aleksandry Śmiech 

Dla Aleksandry Śmiech wygrana w Genewie jest bardzo cenna w kontekście zdobywania punktów rankingowych w walce o wyjazd na mistrzostwa świata w Budapeszcie. Polka w Genewie rozpoczęła od dobrego rzutu 69.14, który już dałby jej zwycięstwo. W drugiej próbie jeszcze się poprawiła i posłała młot na odległość 71.14. Po raz drugi w karierze przekroczyła barierę 70 metrów. Wynik młociarki trenującej na co dzień w KS Agros Zamość to siódmy rezultat w historii polskiej lekkoatletyki. Dzięki temu sięgnęła po ważne zwycięstwo na mityngu Atletica Geneve – EAP w Genewie. Drugie miejsce w konkurencji rzutu młotem zajęła Belgijka Vanessa Sterckendries, a trzecia była Francuzka Florella Freyche. 

Martyna Galant na podium biegu na 800 metrów 

Z Genewy z medalem wyjechała również Martyna Galant. Zajęła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów z wynikiem 2:02.13. To kolejny cenny rezultat w jej karierze. Zmagania na 800 metrów wygrała Słowenka Anita Horvat. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Rachel Pellaud, do której Polka straciła zaledwie 0,35 sekundy. 

Nieco słabiej poszło pozostałym reprezentantom Polski. W biegu na 1500 metrów na ósmym miejscu z czasem 3:39.45 finiszował Andrzej Kowalczyk. Wygrał Kanadyjczyk Kieran Lumb. W biegu tym rolę rozprowadzającego pełnił Adam Czerwiński, który nie ukończył rywalizacji. Polacy na mityngu rangi World Athletics Continental Tour – Bronze rywalizowali o medale oraz punkty do rankingu World Athletics. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...