Aleksandra Śmiech wygrała mityng w Genewie

Strona głównaLekkoatletykaAleksandra Śmiech wygrała mityng w Genewie

Reprezentantka Polski w rzucie młotem Aleksandra Śmiech wygrała mityng lekkoatletyczny Atletica Geneve – EAP w Genewie. Polka w najlepszej próbie osiągnęła 71.14 m. To drugi najlepszy wynik w jej karierze i jednocześnie siódmy rezultat w historii polskiej lekkoatletyki. Zawodniczka prowadzona przez Mikołaja Rosę o blisko trzy metry pokonała Belgijkę Vanessę Sterckendries. Trzecie miejsce w biegu na 800 metrów zajęła Martyna Galant. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour – Bronze. 

Cenne zwycięstwo Aleksandry Śmiech 

Dla Aleksandry Śmiech wygrana w Genewie jest bardzo cenna w kontekście zdobywania punktów rankingowych w walce o wyjazd na mistrzostwa świata w Budapeszcie. Polka w Genewie rozpoczęła od dobrego rzutu 69.14, który już dałby jej zwycięstwo. W drugiej próbie jeszcze się poprawiła i posłała młot na odległość 71.14. Po raz drugi w karierze przekroczyła barierę 70 metrów. Wynik młociarki trenującej na co dzień w KS Agros Zamość to siódmy rezultat w historii polskiej lekkoatletyki. Dzięki temu sięgnęła po ważne zwycięstwo na mityngu Atletica Geneve – EAP w Genewie. Drugie miejsce w konkurencji rzutu młotem zajęła Belgijka Vanessa Sterckendries, a trzecia była Francuzka Florella Freyche. 

Martyna Galant na podium biegu na 800 metrów 

Z Genewy z medalem wyjechała również Martyna Galant. Zajęła trzecie miejsce w biegu na 800 metrów z wynikiem 2:02.13. To kolejny cenny rezultat w jej karierze. Zmagania na 800 metrów wygrała Słowenka Anita Horvat. Drugie miejsce zajęła Szwajcarka Rachel Pellaud, do której Polka straciła zaledwie 0,35 sekundy. 

Nieco słabiej poszło pozostałym reprezentantom Polski. W biegu na 1500 metrów na ósmym miejscu z czasem 3:39.45 finiszował Andrzej Kowalczyk. Wygrał Kanadyjczyk Kieran Lumb. W biegu tym rolę rozprowadzającego pełnił Adam Czerwiński, który nie ukończył rywalizacji. Polacy na mityngu rangi World Athletics Continental Tour – Bronze rywalizowali o medale oraz punkty do rankingu World Athletics. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...