Alicja Konieczek i Klaudia Kazimierska z dobrymi startami w Stanach Zjednoczonych

Strona głównaLekkoatletykaAlicja Konieczek i Klaudia Kazimierska z dobrymi startami w Stanach Zjednoczonych

Reprezentantki Polski Alicja Konieczek i Klaudia Kazimierska zanotowały udane starty w mityngach lekkoatletycznych w Stanach Zjednoczonych. Pierwsza zajęła trzecie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami podczas Track Festival w Walnut. Druga uplasowała się na najniższym stopniu podium na dystansie 1500 metrów w zawodach Oregon Twilight w Eugene i wypełniła minimum kwalifikacyjne na Mistrzostwa Europy u-23. 

Trzeci wynik w karierze Alicji Konieczek 

Alicja Konieczek na Track Festival w Walnut w Kalifornii osiągnęła trzeci najlepszy wynik w swojej karierze. Na dystansie 3000 metrów z przeszkodami uzyskała czas 9:31.35. To obecnie drugi wynik na europejskich listach w tym roku. Polka przez cały dystans biegła w równym tempie i jako jedyna nawiązała wyrównaną walkę z Amerykankami. Ostatecznie o niespełna sekundę wyprzedziła czwartą na mecie Marisę Howard. Bieg wygrała Kristlin Gear z czasem 9:23.55. Do ostatnich metrów rywalizowała z kolejną z Amerykanek Courtney Wayment, którą wyprzedziła o 0,84 sekundy. Alicja Konieczek była jedyną Polką, która startowała w mityngu Track Festival w Walnut. 

Podium i minimum na ME u-23 Klaudii Kazimierskiej

Z dobrej strony w Stanach Zjednoczonych pokazała się również młoda Klaudia Kazimierska. Nasza 21-letnia biegaczka wystartowała w biegu na 1500 metrów podczas mityngu Oregon Twilight w Eugene. Tam zajęła trzecie miejsce z dobrym czasem 4:16.13. W ten sposób wypełniła minimum kwalifikacyjne Polskiego Związku Lekkiej Atletyki na tegoroczne Mistrzostwa Europy u-23. Polka na ostatnich metrach obroniła miejsce na podium przed Amerykanką Rachel McArthur. Start wygrała Amerykanka Kaylee Mitchell z czasem 4:14.76. Drugie miejsce zajęła Włoszka Laura Pellicoro z czasem 4:15.41. Zawody rozgrywano w trudnych warunkach atmosferycznych. Na szczęście młoda wrocławianka odnalazła się w nich znakomicie. Klaudia Kazimierska była jedyną Polką, która startowała w mityngu w Eugene. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....