Alicja Konieczek wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami w dywizji I na Igrzyskach Europejskich

Autor
Strona głównaLekkoatletykaAlicja Konieczek wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami w dywizji I...

Alicja Konieczek w świetnym stylu wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami w dywizji I na Igrzyskach Europejskich. Niestety w niższych dywizjach kilka zawodniczek miało lepsze czasy i ostatecznie Polki zabrakło na podium IE. Wywalczyła jednak cenne 16 punktów do polskiego dorobku w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy. To kolejny duży sukces Alicji Konieczek na arenie międzynarodowej i jeden z najlepszych jej biegów w karierze. Szkoda, że nie wystarczyło to do medalu Igrzysk Europejskich. 

Świetny bieg i triumf Alicji Konieczek

Bez dwóch zdań Alicja Konieczek nie była główną faworytką do wygrania biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W stawce znajdowało się kilka bardziej utytułowanych rywalek, które legitymowały się lepszymi życiówkami. Polka na Stadionie Śląskim w Chorzowie czuła się bardzo dobrze i od początku biegła w ścisłej czołówce. Tak było przez około 2700 metrów. 

Na 300 metrów przed metą Alicja Konieczek zdecydowała się na atak, czym zaskoczyła rywalki. Następnie samotnie pobiegła po cenne zwycięstwo. Dało ono aż 16 punktów do dorobku Polaków w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Polka na mecie miała czas 9:38.72. O blisko dwie sekundy wyprzedziła drugą Francuzkę Flavie Renouard. Trzecie miejsce ze stratą ponad trzech sekund zajęła Hiszpanka Marta Serrano. 

Do medalu Igrzysk Europejskich trochę zabrakło 

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce rozgrywane są w ramach Igrzysk Europejskich. Alicja Konieczek wygrała bieg w dywizji 1. Niestety wcześniej w niższych dywizjach kilka zawodniczek miało lepszy czas od Polski. W związku z tym naszej reprezentantki zabrakło na podium tych zmagań. Wielka szkoda, ponieważ medal Igrzysk Europejskich był naprawdę blisko. Polka zajęła ostatecznie piąte miejsce w tej konkurencji. Złotą medalistką została Luiza Gega z Albanii, która startowała w trzeciej dywizji i osiągnęła czas 9:17.31. Na podium znalazły się jeszcze Słowenka Marusa Mismas Zrimsek i Litwinka Greta Karinauskaite. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Lekkoatletyka 2023. Terminarz najważniejszych imprez i mityngów lekkoatletycznych

Reprezentanci Polski w lekkoatletyce od lat należą do ścisłej światowej czołówki. Z każdej imprezy międzynarodowej wracamy z medalami i podobnie jest w 2023 roku....

Woryna i Zengota drużynowymi mistrzami Szwecji. Zmarzlik, Kubera i Dudek wicemistrzami

Kacper Woryna i Grzegorz Zengota wywalczyli drużynowe mistrzostwo Szwecji na żużlu w barwach Eskilstuna Smederna. W wielkim finale ich ekipa okazała się lepsza od...