STS KOD PROMOCYJNY

Alicja Konieczek wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami w dywizji I na Igrzyskach Europejskich

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAlicja Konieczek wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami w dywizji I...

Alicja Konieczek w świetnym stylu wygrała bieg na 3000 metrów z przeszkodami w dywizji I na Igrzyskach Europejskich. Niestety w niższych dywizjach kilka zawodniczek miało lepsze czasy i ostatecznie Polki zabrakło na podium IE. Wywalczyła jednak cenne 16 punktów do polskiego dorobku w ramach Drużynowych Mistrzostw Europy. To kolejny duży sukces Alicji Konieczek na arenie międzynarodowej i jeden z najlepszych jej biegów w karierze. Szkoda, że nie wystarczyło to do medalu Igrzysk Europejskich. 

Świetny bieg i triumf Alicji Konieczek

Bez dwóch zdań Alicja Konieczek nie była główną faworytką do wygrania biegu na 3000 metrów z przeszkodami. W stawce znajdowało się kilka bardziej utytułowanych rywalek, które legitymowały się lepszymi życiówkami. Polka na Stadionie Śląskim w Chorzowie czuła się bardzo dobrze i od początku biegła w ścisłej czołówce. Tak było przez około 2700 metrów. 

Na 300 metrów przed metą Alicja Konieczek zdecydowała się na atak, czym zaskoczyła rywalki. Następnie samotnie pobiegła po cenne zwycięstwo. Dało ono aż 16 punktów do dorobku Polaków w klasyfikacji Drużynowych Mistrzostw Europy. Polka na mecie miała czas 9:38.72. O blisko dwie sekundy wyprzedziła drugą Francuzkę Flavie Renouard. Trzecie miejsce ze stratą ponad trzech sekund zajęła Hiszpanka Marta Serrano. 

Do medalu Igrzysk Europejskich trochę zabrakło 

Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce rozgrywane są w ramach Igrzysk Europejskich. Alicja Konieczek wygrała bieg w dywizji 1. Niestety wcześniej w niższych dywizjach kilka zawodniczek miało lepszy czas od Polski. W związku z tym naszej reprezentantki zabrakło na podium tych zmagań. Wielka szkoda, ponieważ medal Igrzysk Europejskich był naprawdę blisko. Polka zajęła ostatecznie piąte miejsce w tej konkurencji. Złotą medalistką została Luiza Gega z Albanii, która startowała w trzeciej dywizji i osiągnęła czas 9:17.31. Na podium znalazły się jeszcze Słowenka Marusa Mismas Zrimsek i Litwinka Greta Karinauskaite. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Kalendarz turniejów WTA 2024. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2024? Jakie turnieje tenisowe odbędą się na całym świecie? W których wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Co zrobić, by...