STS KOD PROMOCYJNY

Aneta Konieczek i Daria Zabawska na podium mityngu w hiszpańskim Andujar

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAneta Konieczek i Daria Zabawska na podium mityngu w hiszpańskim Andujar

Reprezentantki Polski Aneta Konieczek i Daria Zabawska zajęły miejsca na podium mityngu lekkoatletycznego Jean Paraiso Interior w hiszpańskim Andújar. Zawody miały rangę World Athletics Continental Tour Bronze. Aneta Konieczek zajęła trzecie miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Daria Zabawska dobrze zaprezentowała się w konkurencji rzutu dyskiem i również skończyła na trzecim miejscu. W Hiszpanii oglądaliśmy jeszcze Klaudię Kardasz.

Dobry bieg Anety Konieczek

Aneta Konieczek od początku rywalizacji na 3000 metrów z przeszkodami plasowała się w ścisłej czołówce. Pierwszą połowę dystansu biegła na drugim miejscu. Niestety w drugim fragmencie nieco osłabła i pozwoliła wyprzedzić się jeszcze jednej rywalce. Ostatecznie finiszowała na trzecim miejscu, co też jest sporym sukcesem. Polka przecięła linię mety z czasem 9:45.50. Zawody wygrała Brazylijka Tatiane Raquel Da Silva z czasem 9:38.27. Drugie miejsce zajęła Ikram Ouaaziz z Maroko (9:42.66). 

Podium Darii Zabawskiej 

Drugą Polką na podium w hiszpańskim Andújar była Daria Zabawska. Wystartowała w rzucie dyskiem i do końca toczyła pasjonujący bój o trzecie miejsce. Ostatecznie Polka w najlepszej próbie osiągnęła 56.27 m. Dzięki temu o 53 centymetry wyprzedziła czwartą w klasyfikacji Hiszpankę June Kintanę. Konkurencję wygrała Brazylijka Andressa De Morais z wynikiem 60.75 m. Zaledwie o sześć centymetrów wyprzedziła Niemkę Shanice Craft (60.69). Dla Darii Zabawskiej trzecie miejsce w Andújar to bardzo dobry rezultat

Klaudia Kardasz szósta w pchnięciu kulą

Ostatnią z reprezentantek Polski oglądaliśmy w pchnięciu kulą. Tam startowała Klaudia Kardasz. W swojej najlepszej próbie posłała kulę na odległość 16.98 m. Pozwoliło jej to na zajęcie szóstego miejsca. Do podium straciła 97 centymetrów. Zawody wygrała Hiszpanka Maria Belen Toimil z wynikiem 18.19 m. Miejsca na podium uzupełniły Portugalki Jessica Inchude (18.13) i Eliana Bandeira (17.95). 

Polki w zawodach Jean Paraiso Interior walczyły o cenne punkty rankingowe, które decydują o awansie na Mistrzostwa Świata oraz Igrzyska Olimpijskie. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...