STS KOD PROMOCYJNY

Aniołki Matusińskiego ze srebrem mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAniołki Matusińskiego ze srebrem mistrzostw Europy

Kobieca sztafeta 4×400 metrów w świetnym stylu sięgnęła po srebrny medal Mistrzostw Europy 2022 w Monachium. Popularne „Aniołki Matusińskiego” w składzie: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek zajęły drugie miejsce. Przegrały tylko z dobrze dysponowanymi Holenderkami w składzie m.in. z Femke Bol. O medalu przesądził kapitalny finisz Natalii Kaczmarek, która zaledwie o 0,06 sekundy wyprzedziła Brytyjkę. 

Spełniły pokładane w nich nadzieje

Jeszcze przed startem Mistrzostw Europy Polki stawiane były w gronie faworytek do zdobycia medalu. W finale biegu na 400 metrów indywidualnie znalazły się trzy Polki, a Natalia Kaczmarek i Anna Kiełbasińska stanęły na podium. Swoją dobrą dyspozycję potwierdziły także w kobiecej sztafecie. Tu dobrze rozpoczęła Anna Kiełbasińska, która trzymała dystans do najlepszych i doprowadziła sztafetę na jednym z pierwszych miejsc. Jako druga biegła Iga Baumgart-Witan, która pałeczkę oddawała w okolicach pozycji medalowej. 

Trzecia w sztafecie biegła doświadczona Justyna Święty-Ersetic, która walczyła z całych sił. Ostatecznie oddała zmianę Natalii Kaczmarek na czwartej pozycji. Najlepsza polska biegaczka na 400 metrów miała dużą stratę do prowadzących, jednak pobiegła ostatnią zmianę znakomicie. Na dystansie odrabiała straty, a o medalu zadecydował kapitalny finisz. Na ostatnich metrach Natalia Kaczmarek wyprzedziła Belgijkę i Brytyjkę i rzutem na taśmę wywalczyła srebro dla Polek. Trzecie na mecie Brytyjki straciły do Polek zaledwie 0,06 sekundy. Mistrzyniami Europy z większą przewagą zostały Holenderki. 

Kolejny medal polskiej sztafety

Pieszczotliwie nazywane „Aniołkami Matusińskiego” polskie biegaczki na 400 metrów zdobyły kolejny medal w ostatnich latach. Przyzwyczaiły już nas do tego, że z większości dużych imprez przywożą medale. Nie inaczej było w Monachium, gdzie biało-czerwone stanęły na drugim stopniu podium. W wielkim finale wystąpiły: Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic i Natalia Kaczmarek. Ponadto w kwalifikacjach udział wzięły: Kinga Gacka i Małgorzata Hołub-Kowalik. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...