Kocham sport gram mądrze w STS

Anna Kiełbasińska blisko rekordu Polski na 300 metrów. W Bostonie była druga

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAnna Kiełbasińska blisko rekordu Polski na 300 metrów. W Bostonie była druga

Na początku sezonu halowego Anna Kiełbasińska zdecydowała się na starty w Stanach Zjednoczonych. W zawodach New Balance Indoor Grand Prix w Bostonie zajęła drugie miejsce w biegu na 300 metrów i osiągnęła drugi czas w historii Polski na tym dystansie. Na 3000 metrów oglądaliśmy Alicję Konieczek, która poprawiła rekord życiowy i ostatecznie finiszowała na piątym miejscu. 

Dobra forma Kiełbasińskiej na początku sezonu 

W ostatnich latach Ana Kiełbasińska potwierdza, że dobrze czuje się zarówno na dystansie 400 metrów, jak i w krótszych biegach. Tym razem w Stanach Zjednoczonych zdecydowała się na start na dystansie 300 metrów. Podczas mityngu New Balance Indoor Grand Prix z Bostonie finiszowała na wysokim drugim miejscu i przegrała tylko z medalistką olimpijską Amerykanką Gabrielle Thomas. Anna Kiełbasińska uzyskała czas 36.41, co jest drugim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki na dystansie 300 metrów w hali. Jednocześnie to piąty najlepszy wynik w historii w Europie. Z Amerykanką przegrała zaledwie o 0,1 sekundy. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Stanów Zjednoczonych Lynna Irby. Zawody zaliczane są do cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. 

Alicja Konieczek z rekordem życiowym

Po starcie w Bostonie spore powody do zadowolenia ma również Alicja Konieczek. Reprezentantka Polski wystartowała na 3000 metrów i pobiła swój rekord życiowy. W Stanach Zjednoczonych uzyskała czas 8:51.08, co pozwoliło jej na zajęcie piątego miejsca. Ostatecznie przegrała tylko z czterema Brytyjkami, a do podium zabrakło jej niewiele ponad 3,5 sekundy. Najlepsza w Bostonie na 3000 metrów była Laura Muir, która na finiszu wyprzedziła Melissę Courtney-Bryant. 

Dla reprezentantów Polski w lekkoatletyce starty w najbliższych tygodniach pełnią ważną część przygotowań do najważniejszej halowej imprezy 2023 roku. To Halowe Mistrzostwa Europy, które w dniach 2-5 marca odbędą się w tureckim Stambule. Już tradycyjnie wielu biało-czerwonych znajdzie się w gronie faworytów do walki o medale tej imprezy. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Kocham Sport - Gram mądrze
Kocham sport gram mądrze w STS

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Pia Skrzyszowska brązową medalistką Halowych Mistrzostw Świata

Pia Skrzyszowska wywalczyła brązowy medal lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w Glasgow. Młoda Polka świetnie zaprezentowała się w biegu na 60 metrów przez płotki. W...