Anna Kiełbasińska blisko rekordu Polski na 300 metrów. W Bostonie była druga

Strona głównaLekkoatletykaAnna Kiełbasińska blisko rekordu Polski na 300 metrów. W Bostonie była druga

Na początku sezonu halowego Anna Kiełbasińska zdecydowała się na starty w Stanach Zjednoczonych. W zawodach New Balance Indoor Grand Prix w Bostonie zajęła drugie miejsce w biegu na 300 metrów i osiągnęła drugi czas w historii Polski na tym dystansie. Na 3000 metrów oglądaliśmy Alicję Konieczek, która poprawiła rekord życiowy i ostatecznie finiszowała na piątym miejscu. 

Dobra forma Kiełbasińskiej na początku sezonu 

W ostatnich latach Ana Kiełbasińska potwierdza, że dobrze czuje się zarówno na dystansie 400 metrów, jak i w krótszych biegach. Tym razem w Stanach Zjednoczonych zdecydowała się na start na dystansie 300 metrów. Podczas mityngu New Balance Indoor Grand Prix z Bostonie finiszowała na wysokim drugim miejscu i przegrała tylko z medalistką olimpijską Amerykanką Gabrielle Thomas. Anna Kiełbasińska uzyskała czas 36.41, co jest drugim wynikiem w historii polskiej lekkoatletyki na dystansie 300 metrów w hali. Jednocześnie to piąty najlepszy wynik w historii w Europie. Z Amerykanką przegrała zaledwie o 0,1 sekundy. Trzecie miejsce zajęła kolejna reprezentantka Stanów Zjednoczonych Lynna Irby. Zawody zaliczane są do cyklu World Athletics Indoor Tour Gold. 

Alicja Konieczek z rekordem życiowym

Po starcie w Bostonie spore powody do zadowolenia ma również Alicja Konieczek. Reprezentantka Polski wystartowała na 3000 metrów i pobiła swój rekord życiowy. W Stanach Zjednoczonych uzyskała czas 8:51.08, co pozwoliło jej na zajęcie piątego miejsca. Ostatecznie przegrała tylko z czterema Brytyjkami, a do podium zabrakło jej niewiele ponad 3,5 sekundy. Najlepsza w Bostonie na 3000 metrów była Laura Muir, która na finiszu wyprzedziła Melissę Courtney-Bryant. 

Dla reprezentantów Polski w lekkoatletyce starty w najbliższych tygodniach pełnią ważną część przygotowań do najważniejszej halowej imprezy 2023 roku. To Halowe Mistrzostwa Europy, które w dniach 2-5 marca odbędą się w tureckim Stambule. Już tradycyjnie wielu biało-czerwonych znajdzie się w gronie faworytów do walki o medale tej imprezy. 

Gotowi na Sport Google News OBSERWUJ NAS W GOOGLE NEWS, ABY BYĆ NA BIEŻĄCO!

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Gdzie grają na najwyższym poziomie? Oto wyniki rankingu „Sporty drużynowe – najlepsze miasta w Polsce”!

Polacy lubią sportowe emocje i rozgrywki na najwyższym poziomie. Postanowiliśmy przyjrzeć się najpopularniejszym dyscyplinom drużynowym w Polsce i sprawdzić, w których polskich miasta gra...

Magda Linette bez szans z Wang. Przegrany finał w Kantonie

Magda Linette w Kantonie awansowała do szóstego singlowego finału cyklu WTA Tour w swojej karierze. Niestety nie wykorzystała szansy na trzecie zwycięstwo. W wielkim...