STS KOD PROMOCYJNY

Anna Kiełbasińska liderką światowych list. Dobry start Polaków na mityngu w Karlsruhe

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAnna Kiełbasińska liderką światowych list. Dobry start Polaków na mityngu w Karlsruhe

Anna Kiełbasińska wygrała bieg na 400 metrów podczas mitingu w Karlsruhe otwierającym cykl World Athletics Indoor Tour Gold. Zwycięstwo z wynikiem 51,93 sekundy sprawia, że Polka jest liderką światowych list. Z dobrej strony pokazali się również pozostali biało-czerwoni. 

W Karlsruhe wystartowało trzech Polaków

Podczas mityngu halowego w Karlsruhe oglądaliśmy trzech reprezentantów Polski. Zdecydowanie najlepiej spisała się Anna Kiełbasińska, która w Niemczech bez problemu uzyskała minimum pozwalające na udział w Halowych Mistrzostwach Świata w Belgradzie, które odbędą się w marcu. Polka znakomicie wystartowała w biegu finałowym, jednak pod koniec nieco spuściła z tonu. Mimo tego poprawiła swój rekord życiowy 51,93 i wygrała zawody. Uzyskała także najlepszy tegoroczny wynik na światowych listach. 

Bardzo dobrze spisał się również 20-letni Jakub Szymański, który w biegu na 60 metrów przez płotki ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu. Uzyskany przez niego wynik 7,6 sekundy to jego rekord życiowy i jednocześnie czwarty najlepszy wynik w historii polskich startów na tym dystansie. Konkurencję wygrał Pascal Martinot-Lagarde z Francji, który wynikiem 7,54 awansował na pierwsze miejsce tegorocznych światowych list. Start Jakuba Szymańskiego zapewnił mu osiągnięcie minimum i udział w HMŚ w Belgradzie. 

Najgorzej z naszych zawodników spisał się Piotr Lisek, który w Karlsruhe z problemami zaliczył tylko 5,61 metra i w skoku o tyczce zajął ostatecznie 8 miejsce. Zdecydowanym zwycięzcą był faworyt Armand Duplantis, który bez większych problemów przeskoczył 6,02 metra. Próbował pobić również ustanowiony przez siebie rekord świata, jednak poprzeczka na wysokości 6,19 metra tego dnia była poza jego zasięgiem. 

Kolejny start w Nowym Jorku

Kolejne dwa starty z cyklu halowej zimowej złotej ligi lekkoatletycznej odbędą się w Nowym Jorku. Najpierw 29 stycznia zawodnicy wezmą udział w Millrose Games, jednak na listach startowych próżno szukać Polaków. Kolejny start będzie miał miejsce 6 lutego podczas New Balance Indoor Grand Prix i być może nasi lekkoatleci już wezmą w nim udział. Warto wspomnieć, że w skład prestiżowego cyklu wchodzi również mityng Copernicus Cup w Toruniu, który zaplanowano na 22 lutego. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...