STS KOD PROMOCYJNY

Anna Kiełbasińska na podium Halowych Mistrzostw Europy

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAnna Kiełbasińska na podium Halowych Mistrzostw Europy

Anna Kiełbasińska wywalczyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w Stambule na dystansie 400 metrów. W finałowym biegu Polka minęła linię mety z czasem 51.25 i przegrała tylko z faworyzowanymi Holenderkami Femke Bol i Lieke Klaver. To kapitalny wynik reprezentantki Polski, która tym samym zdobyła czwarty medal dla biało-czerwonych na imprezie organizowanej w Turcji. To jeden z największych indywidualnych sukcesów w karierze Anny Kiełbasińskiej. 

Świetny bieg Anny Kiełbasińskiej

Polka nie ukrywała, że do Turcji leci po medal. Zadanie było bardzo trudne, ponieważ zdecydowanymi faworytkami były dobrze dysponowane i piekielnie szybkie Holenderki. Ponadto z drugiego szeregu miały atakować inne zawodniczki, w tym m.in.: Susanne Gogl-Walli z Austrii i Lada Vondrova z Czech. Już w kwalifikacjach jednak widzieliśmy dobrą dyspozycję Anny Kiełbasińskiej, której wyniki oscylowały w granicach strefy medalowej. 

W wielkim finale Polka ruszyła mocno i szybko dogoniła Austriaczkę Susanne Gogl-Walli. Po połowie dystansu zajmowała trzecie miejsce bezpośrednio za Holenderkami Femke Bol i Lieke Klaver. Druga połowa dystansu również była mocna w wykonaniu Anny Kiełbasińskiej, dzięki czemu utrzymała medalową pozycję. Sięgnęła po brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. To jej drugi indywidualny krążek na imprezie tej rangi, ponieważ przed rokiem była trzecia w mistrzostwach Europy na otwartym stadionie. Polka o niespełna pół sekundy wyprzedziła Susanne Gogl-Walli i Ladę Vondrovą. Mistrzynią Europy została Femke Bol z czasem 49.85.

Czwarty polski medal w Stambule

Sukces Anny Kiełbasińskiej sprawia, że Polacy mają już cztery medale na Halowych Mistrzostwach Europy 2023 w Stambule. W sobotę przed startem Kiełbasińskiej na trzecim miejscu w biegu na 1500 metrów finiszowała Sofia Ennaoui. Dzień wcześniej wicemistrzyniami Europy w kapitalnym stylu zostawały Ewa Swoboda (bieg na 60 metrów) oraz Adrianna Sułek (pięciobój). Ta ostatnia przy okazji wyraźnie pobiła rekord Polski. Kolejne szanse medalowe biało-czerwonych już w niedzielę. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Terminarz PGE Ekstraligi 2024. Kiedy rusza najlepsza żużlowa liga na świecie?

Przed nami kolejne wielkie żużlowe emocje. Poznaliśmy już terminarz PGE Ekstraligi na sezon 2024. Pierwsze starcie nadchodzącego sezonu już 12 kwietnia. Wówczas odbędą się...