Anna Kiełbasińska na podium Halowych Mistrzostw Europy

Strona głównaLekkoatletykaAnna Kiełbasińska na podium Halowych Mistrzostw Europy

Anna Kiełbasińska wywalczyła brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w Stambule na dystansie 400 metrów. W finałowym biegu Polka minęła linię mety z czasem 51.25 i przegrała tylko z faworyzowanymi Holenderkami Femke Bol i Lieke Klaver. To kapitalny wynik reprezentantki Polski, która tym samym zdobyła czwarty medal dla biało-czerwonych na imprezie organizowanej w Turcji. To jeden z największych indywidualnych sukcesów w karierze Anny Kiełbasińskiej. 

Świetny bieg Anny Kiełbasińskiej

Polka nie ukrywała, że do Turcji leci po medal. Zadanie było bardzo trudne, ponieważ zdecydowanymi faworytkami były dobrze dysponowane i piekielnie szybkie Holenderki. Ponadto z drugiego szeregu miały atakować inne zawodniczki, w tym m.in.: Susanne Gogl-Walli z Austrii i Lada Vondrova z Czech. Już w kwalifikacjach jednak widzieliśmy dobrą dyspozycję Anny Kiełbasińskiej, której wyniki oscylowały w granicach strefy medalowej. 

W wielkim finale Polka ruszyła mocno i szybko dogoniła Austriaczkę Susanne Gogl-Walli. Po połowie dystansu zajmowała trzecie miejsce bezpośrednio za Holenderkami Femke Bol i Lieke Klaver. Druga połowa dystansu również była mocna w wykonaniu Anny Kiełbasińskiej, dzięki czemu utrzymała medalową pozycję. Sięgnęła po brązowy medal Halowych Mistrzostw Europy w Stambule. To jej drugi indywidualny krążek na imprezie tej rangi, ponieważ przed rokiem była trzecia w mistrzostwach Europy na otwartym stadionie. Polka o niespełna pół sekundy wyprzedziła Susanne Gogl-Walli i Ladę Vondrovą. Mistrzynią Europy została Femke Bol z czasem 49.85.

Czwarty polski medal w Stambule

Sukces Anny Kiełbasińskiej sprawia, że Polacy mają już cztery medale na Halowych Mistrzostwach Europy 2023 w Stambule. W sobotę przed startem Kiełbasińskiej na trzecim miejscu w biegu na 1500 metrów finiszowała Sofia Ennaoui. Dzień wcześniej wicemistrzyniami Europy w kapitalnym stylu zostawały Ewa Swoboda (bieg na 60 metrów) oraz Adrianna Sułek (pięciobój). Ta ostatnia przy okazji wyraźnie pobiła rekord Polski. Kolejne szanse medalowe biało-czerwonych już w niedzielę. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Trzy występy w styczniu, a potem…? Plany Meronka na 2023 rok

Adrian Meronk w 2022 grał najlepiej w swojej karierze, ale obecny sezon zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco. Najwięcej mówi się o starcie polskiego golfisty...

Ciekawostki przed meczem Polska – Albania. Biało-czerwoni podtrzymają dobrą passę?

Z Albanią biało-czerwoni grali w ostatnich eliminacjach do mistrzostw świata, więc wspomnienia są świeże. Co ciekawego warto wiedzieć przed poniedziałkowym spotkaniem na Stadionie Narodowym...