STS KOD PROMOCYJNY

Anna Kiełbasińska nie weźmie udziału w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie. Powodem absencji problemy zdrowotne

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAnna Kiełbasińska nie weźmie udziału w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkoatletyce w...

Na kilka dni przed rozpoczęciem Halowych Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce w Belgradzie z rywalizacji wycofała się Anna Kiełbasińska. To duże osłabienie polskiej sztafety kobiet, a ponadto Polka mogła liczyć się w walce o medal indywidualny na dystansie 400 metrów. W tym sezonie halowym należy do najszybciej biegających zawodniczek. To kolejna taka informacja w naszej kadrze w ostatnich dniach, ponieważ wcześniej z udziału w imprezie zrezygnował także Adam Kszczot, który tym samym szybciej zakończył sportową karierę. 

Dlaczego w Belgradzie nie zobaczymy Anny Kiełbasińskiej?

Ostatnie tygodnie nie były udane zdrowotnie dla Anny Kiełbasińskiej. Na początku tego sezonu halowego zawodniczka reprezentująca na co dzień klub SKLA Sopot była liderką światowych list. W lutym świetnie pobiegła podczas mityngu w czeskiej Ostrawie. Niestety później zmagała się z urazem mięśnia dwugłowego uda, przez co musiała odpuścić kolejne prestiżowe starty, w tym m.in. toruński Copernicus Cup. Anna Kiełbasińska pobiegła jeszcze po srebrny medal na 66. PZLA Halowych Mistrzostwach Polski, jednak po tej imprezie zachorowała na koronawirusa.

To właśnie zakażenie COVID-19 jest głównym powodem, dla którego Anny Kiełbasińskiej nie zobaczymy w Belgradzie. Choroba zaburzyła cykl przygotowań naszej lekkoatletki, co musiało wpłynąć na jej decyzję. Absencje treningowe zwiększają ryzyko ewentualnych urazów mięśniowych, co w połączeniu z niedawnymi problemami Polki, musiało przechylić szalę. Ostatecznie o swojej decyzji Anna Kiełbasińska poinformowała na swoich mediach społecznościowych. Post na Instagramie lekkoatletki dostępny jest tutaj. 

Kto za Annę Kiełbasińską w polskiej sztafecie 4×400 metrów?

Anna Kiełbasińska należała do grona kilku faworytek do walki o indywidualny medal na dystansie 400 metrów, ale była także ważnym punktem naszej kobiecej sztafety. Pod jej nieobecność czwarte miejsce w drużynie powinna zająć Kinga Gacka. Obok niej pobiegną Justyna Święty-Ersetic, Iga Baumgart-Witan i Natalia Kaczmarek. Polki stać na zdobycie medalu w tej konkurencji. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...