Anna Kiełbasińska otrzymała prestiżową nagrodę Women’s Leadership Award od European Athletics

Autor
Strona głównaLekkoatletykaAnna Kiełbasińska otrzymała prestiżową nagrodę Women’s Leadership Award od European Athletics

Anna Kiełbasińska w dobrym humorze kończy sezon lekkoatletyczny. Polka na oficjalnej gali Golden Tracks w Wilnie otrzymała nagrodę Women’s Leadership Award. Statuetka po raz pierwszy została wręczona przez European Athletics. Organizatorzy docenili wkład Anny Kiełbasińskiej w rozwój młodych sportowców oraz to, że aktywnie działa jako przewodnicząca Komisji Zawodniczej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. 

Wyjątkowa nagroda dla Anny Kiełbasińskiej 

Od tego roku European Athletics ufundowało nagrodę Women’s Leadership Award. Co dwa lata ma ona trafiać w ręce lekkoatletki, która jest prawdziwą liderką i wzorem do naśladowania. Jako pierwsza w historii statuetkę otrzymała Anna Kiełbasińska. Przyznano ją na oficjalnej Gali Golden Tracks w Wilnie. Co ciekawe w dniu przyznania nagrody, trener Anny Kiełbasińskiej Szwajcar Laurent Meuwly świętował urodziny. Organizatorzy gali docenili wkład Anny Kiełbasińskiej w rozwój młodych lekkoatletów. Zwrócono również uwagę na jej rolę jako przewodniczącej Komisji Zawodniczej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Łącznie o nagrodę Women’s Leadership Award rywalizowało aż 20 zawodniczek. 

Dobry sezon za Anną Kiełbasińską 

Choć kończący się sezon w wykonaniu Anny Kiełbasińskiej był przeplatany urazami, to jednak pod względem sportowym może być zadowolona. Polka w tym roku wywalczyła brązowe medale Halowych Mistrzostw Europy w Stambule indywidualnie na 400 metrów oraz w sztafecie 4×400 metrów. Do tego dołożyła srebrny medal w sztafecie mieszanej na Igrzyskach Europejskich w Krakowie. Biegała szybko i równo. Gdyby nie urazy, to z pewnością powalczyłaby o kolejne sukcesy. 

Czas przygotowań do IO w Paryżu 

Teraz przed Anną Kiełbasińską niezwykle ważny czas. Polka przechodzi rehabilitację po operacji stopy, którą przeszła kilkanaście dni temu. Jej celem jest spokojny powrót do pełnej sprawności i przepracowanie okresu przygotowawczego przed Igrzyskami Olimpijskimi 2024 w Paryżu. Nie jest wykluczone, że będzie to kulminacyjna impreza w karierze naszej lekkoatletki. Na ostatnich igrzyskach w Tokio wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4×400 metrów i z pewnością chciałby powtórzyć ten sukces.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Stoch vs Małysz, czyli królewski pojedynek największych polskich skoczków

Mówisz skoki narciarskie, myślisz Małysz…, Stoch…, no właśnie, który z nich był lepszy? Który odniósł więcej sukcesów? A może obu skoczków po prostu nie...