Drugie miejsce Anny Matuszewicz w skoku w dal podczas mityngu lekkoatletycznego na Ibizie

Strona głównaLekkoatletykaDrugie miejsce Anny Matuszewicz w skoku w dal podczas mityngu lekkoatletycznego na...

Dobry start na hiszpańskiej Ibizie zaliczyła Anna Matuszewicz. Choć wyspa ta znana jest przede wszystkim z plaż i dyskotek, to jednak polska lekkoatletka postawiła tam na ciężką pracę. Wzięła udział w mityngu lekkoatletycznym i w konkurencji skoku w dal osiągnęła odległość 6,19 metra. Pozwoliło jej to na zajęcie drugiego miejsca i niewiele brakło jej do tego, by zapewniła sobie prawo startu w Mistrzostwach Świata U-20 w kolumbijskim Cali. Zabrakło jej tylko centymetra i wydaje się, że w najbliższych startach powinna pokonać 6,20. 

Start podczas okresu przygotowawczego

Wyjazd młodej Polki na zawody w Ibizie został potwierdzony w ostatniej chwili. Tym samym Anna Matuszewicz występująca na co dzień w MLK Toruń poleciała na zawody z marszu, będąc jeszcze w intensywnym treningu. Tym bardziej wynik 6,19 i otarcie się o minimum kwalifikacyjne na młodzieżowe Mistrzostwa Świata może cieszyć. Docelowo starty Anny Matuszewicz miały rozpocząć się 25 maja podczas mityngu lekkoatletycznego w niemieckim Dessau. Po zajęciu 2. miejsca na Ibizie Polka powróciła do treningów i przygotowuje się do regularnych startów, które rozpoczną się za około dwa tygodnie. Na Ibizie najlepsza okazała się Agate de Sousa z Wysp Świętego Tomasza i Książęcej. Zawodniczka w najlepszej próbie skoczyła 6,72 metra i pobiła dotychczasowy rekord swojego kraju. 

Co dalej?

Póki co wszystko zmierza w dobrym kierunku i być może już w Dessau Anna Matuszewicz zapewni sobie prawo wyjazdu do Cali i startu w organizowanych tam Mistrzostwach Świata dla lekkoatletów poniżej 20. roku życia. Polka należy do grona obiecujących zawodniczek z Europy i w przyszłości może być jedną z wiodących lekkoatletek w polskiej kadrze. Do tego jednak jeszcze daleka droga, a kluczem jest stabilny rozwój. Już teraz mimo młodego wieku Anna Matuszewicz to mistrzyni Polski seniorek. Na jej koncie znajduje się także halowy rekord Polski juniorek, który wynosi 6,44 metra.

Kto odniósł triumf na Ibizie?

Zawody wygrała Agate de Sousa z Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, która wynikiem 6,72 ustanowiła nowy rekord kraju.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Memy vs. rzeczywistość, czyli kto Sportowcem Roku 2022?

Choć dopiero mamy wrzesień, to w świecie sportu wydarzyło się tak wiele, że nie może dziwić fakt dywagacji dotyczących tego, kto zgarnie tytuł Sportowca...

Mariusz Pudzianowski wróci do oktagonu KSW jeszcze w tym roku! Kto będzie przeciwnikiem?

Mariusz Pudzianowski po raz kolejny wejdzie do oktagonu podczas grudniowej gali KSW 77, która odbędzie się 17 grudnia w Gliwicach. Zawodnik sam potwierdził tę...