STS KOD PROMOCYJNY

Drugie miejsce Anny Matuszewicz w skoku w dal podczas mityngu lekkoatletycznego na Ibizie

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaDrugie miejsce Anny Matuszewicz w skoku w dal podczas mityngu lekkoatletycznego na...

Dobry start na hiszpańskiej Ibizie zaliczyła Anna Matuszewicz. Choć wyspa ta znana jest przede wszystkim z plaż i dyskotek, to jednak polska lekkoatletka postawiła tam na ciężką pracę. Wzięła udział w mityngu lekkoatletycznym i w konkurencji skoku w dal osiągnęła odległość 6,19 metra. Pozwoliło jej to na zajęcie drugiego miejsca i niewiele brakło jej do tego, by zapewniła sobie prawo startu w Mistrzostwach Świata U-20 w kolumbijskim Cali. Zabrakło jej tylko centymetra i wydaje się, że w najbliższych startach powinna pokonać 6,20. 

Start podczas okresu przygotowawczego

Wyjazd młodej Polki na zawody w Ibizie został potwierdzony w ostatniej chwili. Tym samym Anna Matuszewicz występująca na co dzień w MLK Toruń poleciała na zawody z marszu, będąc jeszcze w intensywnym treningu. Tym bardziej wynik 6,19 i otarcie się o minimum kwalifikacyjne na młodzieżowe Mistrzostwa Świata może cieszyć. Docelowo starty Anny Matuszewicz miały rozpocząć się 25 maja podczas mityngu lekkoatletycznego w niemieckim Dessau. Po zajęciu 2. miejsca na Ibizie Polka powróciła do treningów i przygotowuje się do regularnych startów, które rozpoczną się za około dwa tygodnie. Na Ibizie najlepsza okazała się Agate de Sousa z Wysp Świętego Tomasza i Książęcej. Zawodniczka w najlepszej próbie skoczyła 6,72 metra i pobiła dotychczasowy rekord swojego kraju. 

Co dalej?

Póki co wszystko zmierza w dobrym kierunku i być może już w Dessau Anna Matuszewicz zapewni sobie prawo wyjazdu do Cali i startu w organizowanych tam Mistrzostwach Świata dla lekkoatletów poniżej 20. roku życia. Polka należy do grona obiecujących zawodniczek z Europy i w przyszłości może być jedną z wiodących lekkoatletek w polskiej kadrze. Do tego jednak jeszcze daleka droga, a kluczem jest stabilny rozwój. Już teraz mimo młodego wieku Anna Matuszewicz to mistrzyni Polski seniorek. Na jej koncie znajduje się także halowy rekord Polski juniorek, który wynosi 6,44 metra.

Kto odniósł triumf na Ibizie?

Zawody wygrała Agate de Sousa z Wysp Świętego Tomasza i Książęcej, która wynikiem 6,72 ustanowiła nowy rekord kraju.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...