STS KOD PROMOCYJNY

Anna Wielgosz w półfinale biegu na 800 metrów

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaAnna Wielgosz w półfinale biegu na 800 metrów

Anna Wielgosz w nocy z czwartku na piątek awansowała do półfinału biegu na 800 metrów. W swoim starcie eliminacyjnym zajęła trzecie miejsce, co dało jej bezpośrednią przepustkę. Anna Wielgosz była jedyną reprezentantką Polski, którą oglądaliśmy w rywalizacji siódmego dnia Mistrzostw Świata w Eugene. Pobiegła na tyle dobrze, że z czasem 2:00.79 nie musiała się martwić o awans. Półfinał odbędzie się w nocy z piątku na sobotę. 

Uratowany honor polskich 800 metrów

Przed startem Anny Wielgosz mogliśmy mieć pewne powody do niepokoju. Wszystko dlatego, że zaledwie dzień wcześnie w eliminacjach biegu na 800 metrów odpadli wszyscy Polacy. Z awansem do półfinału nie poradzili sobie zarówno medalista olimpijski Patryk Dobek, jak i Patryk Sieradzki oraz Mateusz Borkowski. W związku z tym Anna Wielgosz walczyła nie tylko o swój indywidualny wynik, ale również o uratowanie honoru polskich 800 metrów. To się udało. 

Reprezentantka Polski pobiegła w ostatnim biegu eliminacyjnym. Wśród startujących zawodniczek miała czwarty czas, jednak na dystansie udało jej się powalczyć i ostatecznie zajęła trzecie miejsce. Dawało ono bezpośredni awans do półfinału. Bieg był na tyle szybki, że awans wywalczyła również czwarta na mecie Niemka Majtie Kolberg. Ostatecznie Anna Wielgosz awansowała do półfinału z czasem 2:00:79, co daje jej siódmy wynik eliminacji. Kolejny start Polki w nocy z 22 na 23 lipca. 

Starty Polaków 8. dnia Mistrzostw Świata

W ostatnich dniach oglądaliśmy mniejszą liczbę Polaków na starcie w Mistrzostwach Świata 2022 w lekkoatletyce w Eugene. To się jednak zmieni ósmego dnia zmagań. Wówczas polskie starty rozpoczną Katarzyna Zdziebło i Olga Niedziałek w rywalizacji na 35 kilometrów w chodzie sportowym. Katarzyna Zdziebło ma szansę na drugi medal na tych mistrzostwach. Później do rywalizacji przystąpią: Piotr Lisek i Robert Sobera (eliminacje skoku o tyczce), polska sztafeta 4×100 metrów kobiet (eliminacje), Anna Wielgosz (półfinał 800 metrów) oraz Anna Kiełbasińska (finał 400 metrów). 

Do tej pory Polacy zdobyli trzy medale na Mistrzostwach Świata w Eugene. Złoto wywalczył Paweł Fajdek, a srebrne krążki zawisły na szyjach Katarzyny Zdziebło i Wojciecha Nowickiego

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Tenisowy kalendarz Huberta Hurkacza 2024. Gdzie zagra Polak?

Hubert Hurkacz to tenisista, który zagościł na stałe w czołówce prestiżowego rankingu ATP. Polak jest obecnie w czołowej "dziesiątce" i zrobi wszystko, by nie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...