Zakończenie MŚ w Eugene. Ósme miejsce Polaków w klasyfikacji generalnej

Autor
Strona głównaLekkoatletykaZakończenie MŚ w Eugene. Ósme miejsce Polaków w klasyfikacji generalnej

Ostatniego dnia Mistrzostw Świata 2022 w lekkoatletyce w Eugene reprezentanci Polski nie zdobyli żadnego medalu. Tym samym udział w zmaganiach kończą na ósmym miejscu w klasyfikacji medalowej z jednym złotym i trzema srebrnymi krążkami. Ostatniego dnia oglądaliśmy na sportowych arenach: Dawida Tomalę, Artura Brzozowskiego, Pię Skrzyszowską oraz sztafetę mężczyzn 4×400 metrów. 

Dawid Tomala z rekordem życiowym i 19. miejscem

Choć Dawid Tomala pobił swój rekord życiowy, to jednak ukończył rywalizację w chodzie sportowym na 35 kilometrów dopiero na 19. miejscu. Nasz reprezentant stracił do najlepszych ponad 7 minut i nie nawiązał tym samym do zeszłorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio, gdzie sięgnął po złoto na dystansie 50 kilometrów. Na o 15 kilometrów krótszej trasie był 19. i z czasem 2:30.47 pobił życiówkę. Niestety z powodu przewinień z trasy został zdjęty Artur Brzozowski, który nie ukończył zmagań. Mistrzem świata został Włoch Massimo Stano. 

Finał nie dla Pii Skrzyszowskiej

Do wielkiego finału nie udało się awansować Pii Skrzyszowskiej. Młoda reprezentantka Polski w swoim półfinale zajęła czwarte miejsce z czasem 12.62 i pożegnała się ze zmaganiami. Mistrzynią świata została Tobi Amusan z Nigerii. Kolejne miejsca zajęły Britany Anderson z Jamajki oraz Portorykanka Jasmine Camacho-Quinn. 

Ostatnie miejsce w finale polskiej sztafety

Ostatnim polskim akcentem na tegorocznych Mistrzostwach Świata w lekkoatletyce w Eugene był występ sztafety męskiej 4×400 metrów. Niestety nasi zawodnicy dobiegli w finale na ostatnim dziewiątym miejscu z czasem 3:02.51. W finale wystąpili: Maksymilian Klepacki, Karol Zalewski, Mateusz Rzeźniczak i Kajetan Duszyński. Mistrzami świata zostali Amerykanie, którzy wyprzedzili Jamajczyków i Belgów. 

Ósme miejsce w klasyfikacji medalowej

Reprezentacja Polski zajęła ósme miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata. W polskim dorobku znalazły się: złoto Pawła Fajdka i srebro Wojciecha Nowickiego w rzucie młotem, a także dwa srebrne medale wywalczone przez Katarzynę Zdziebło w chodzie sportowym. Bezkonkurencyjni okazali się Amerykanie, którzy zdobyli 33 medale, w tym 13 złotych. Kolejne miejsca w klasyfikacji medalowej zajęli Etiopczycy i Jamajczycy. Polska była najwyżej sklasyfikowanym krajem europejskim.

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Kalendarz turniejów WTA 2023. Kiedy zagra Iga Świątek?

Jak wygląda kalendarz turniejów WTA w 2023? Jakie turniej tenisowe odbędą się w Polsce? W których z nich wystąpi Iga Świątek? Sprawdźmy to! Kiedy zagra...

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...