STS KOD PROMOCYJNY

Konrad Bukowiecki najlepszy w mityngu na Rynku Kościuszki w Białymstoku 

Autor: Łukasz Głębocki
Strona głównaLekkoatletykaKonrad Bukowiecki najlepszy w mityngu na Rynku Kościuszki w Białymstoku 

Z jednodniowym poślizgiem spowodowanym złymi warunkami atmosferycznymi została rozegrana konkurencja pchnięcia kulą podczas mityngu lekkoatletycznego na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Najlepszy w rywalizacji okazał się Konrad Bukowiecki, który z wynikiem 21.09 wyprzedził m.in.: Chorwata Filipa Mihaljevicia i Michała Haratyka. Co ciekawe, Konradowi Bukowieckiemu zmierzono tylko jedną próbę. Wśród pań drugie miejsce zajęła Paulina Guba.

Rzucił raz i wystarczyło

Bardzo ciekawie układały się losy rywalizacji kulomiotów w Białymstoku. Reprezentujący barwy AZS UWM Olsztyn Konrad Bukowiecki miał problemy z oddaniem mierzonego pchnięcia, ponieważ pierwsze trzy próby spalił. Ostatecznie w czwartej próbie uzyskał odległość 21.09 metra, co pozwoliło mu objąć prowadzenie. Kolejne dwa pchnięcia naszego kulomiota również były spalone, ale jako jedyny przekroczył barierę 21. metrów i wygrał rywalizację na mityngu na Rynku Kościuszki w Białymstoku. Drugie miejsce zajął Chorwat Filip Mihaljević, który w zakończonym sezonie halowym należał do najlepszych zawodników na świecie, w stolicy Podlasia potwierdził swoją dobrą dyspozycję. W swojej najlepszej próbie pchnął kulę na odległość 20.97. 

Najniższe miejsce na podium zajął Michał Haratyk z KS Sprint Bielsko-Biała, który w czwartej próbie uzyskał 20.81 metra. Miejsca 5-7 zajęli kolejno: Jakub Szyszkowski (AZS AWF Katowice), Sebastian Łukszo (AZS UMCS Lublin) oraz Piotr Goździewicz (KS AZS AWF Warszawa). 

Paulina Guba druga wśród pań

W poniedziałek 23 maja rozegrano także konkurs pchnięcia kulą kobiet. Udział w zmaganiach wzięły tylko trzy zawodniczki, a Paulina Guba zajęła drugie miejsce. W swojej najlepszej próbie posłała kulę na odległość 17.44 metra, co jest jej najlepszym wynikiem w tym sezonie. Kulomiotka z AZS UMCS Lublin musiała jednak uznać wyższość Holenderki Benthe Konig. Zawodniczka ta uzyskała 18.09 metra, co jest jej nowym rekordem życiowym. Najniższe miejsce na podium zajęła reprezentantka Finlandii Senja Makitorma z próbą na odległość 17.11. 

Łukasz Głębocki
Łukasz Głębocki
Od dziecka pasjonował mnie sport i nieprzerwanie trwa to do dziś. Przygodę z piłką nożną przerwały mi jednak urazy. Przez kilka lat pracowałem w piłkarskich gabinetach. Jestem absolwentem m.in. kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna i o sporcie mogę pisać, a także mówić godzinami.

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Najlepsi polscy bokserzy w historii | Ranking polskich pięściarzy

Na przestrzeni dziesiątek lat Polskę reprezentowało wielu znakomitych pięściarzy. Odnosili oni sukcesy zarówno na ringach zawodowych, jak i w boksie amatorskim. Trudno o wskazanie...

Top 10 najlepszych polskich bramkarzy w historii piłki nożnej

Kibice wspominają wielu polskich piłkarzy. Najwięcej mówi się oczywiście o tych, którzy strzelają gole, ale na swoją renomę zapracowali sobie również bramkarze. Nie zawsze...