Czas na finał Halowej Złotej Ligi w lekkiej atletyce. Kogo zobaczymy na mityngu w Madrycie?

Strona głównaLekkoatletykaCzas na finał Halowej Złotej Ligi w lekkiej atletyce. Kogo zobaczymy na...

W środę 2 marca zostanie zakończony prestiżowy cykl mityngów lekkoatletycznych Halowej Złotej Ligi. Czołowi lekkoatleci świata będą walczyć o końcowy triumf w cyklu podczas zawodów rozgrywanych w madryckiej hali Gallur. Na starcie pojawi się trójka reprezentantów Polski, którzy powalczą o jak najlepsze wyniki. Ponadto na listach startowych znalazło się wielu utytułowanych sportowców, dlatego zapowiada się bardzo emocjonujące widowisko. 

Justyna Święty-Ersetic powalczy na 400 metrów

Na listach startowych biegu na 400 metrów kobiet znalazła się Justyna Święty-Ersetic. Polka legitymuje się najlepszym czasem zgłoszenia i będzie jedną z głównych faworytek do wygrania tej konkurencji. Do najgroźniejszych rywalek naszej reprezentantki można zaliczyć Irlandką Phil Healy, Litwinkę Modeste Juste Morauksaite, czy też Słowenkę Anitę Horvat. Przed własną publicznością groźne mogą być także Hiszpanki. 

Konrad Bukowiecki w gronie faworytów pchnięcia kulą

W gronie faworytów w rywalizacji mężczyzn w pchnięciu kulą znajduje się Konrad Bukowiecki. Polak posiada najlepszy rekord życiowy spośród wszystkich zgłoszeń, jednak w tym roku o centymetr dalej pchał od niego Chorwat Filip Mihaljević, który wygrał w Toruniu. Zawody w Madrycie będą dla Polaka doskonałą okazją do rewanżu. Ponadto w gronie faworytów wymienia się także Włochów Nicka Ponzio i Zane Weira. 

Aneta Lemiesz pacemakerką w biegu na 1500 metrów

Ponownie w roli pacemakerki będziemy oglądać doświadczoną Anetę Lemiesz, która wystartuje w biegu na 1500 metrów. Polka rozprowadzi bieg, w którym głównymi faworytkami są Etiopki, w tym wielka gwiazda Guday Tsegay. 

Na listach startowych znaleźli się także tacy utytułowani lekkoatleci jak: Mike Rodgers i Elijah Hall (USA), Elliot Gilles (Wielka Brytania), Salemnon Barega i Lemecha Girma (Etiopia), Lazaro Martinez (Kuba), Reeta Hurske (Finlandia), czy też Laeticia Bapte (Francja). Udział w mityngu w Madrycie to kolejny etap przygotowań do startu w Halowych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Belgradzie. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Mateusz Gamrot w grze UFC 4. Polak wyróżniony

Mateusz Gamrot został wraz z ostatnią aktualizacją dodany do bazy zawodników gry UFC 4. Polak został dodany wraz z zdwoma innymi zawodnikami występującymi na...

Drugie miejsce Kubackiego w Titisee-Neustadt. Utrzymał pozycję lidera PŚ

Dawid Kubacki po kapitalnym skoku w drugiej serii awansował z szóstego na drugie miejsce zawodów Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Polak przegrał tylko z...