Czas na Müller Indoor Grand Prix. Przed nami kolejny mityng Halowej Złotej Ligi z udziałem polskich lekkoatletów

Strona głównaLekkoatletykaCzas na Müller Indoor Grand Prix. Przed nami kolejny mityng Halowej Złotej...

Po starcie w mityngu Halowej Złotej Ligi w Lievin, czołowi zawodnicy świata przeniosą się do angielskiego Birmingham. Tam 19 lutego zostanie rozegrana kolejna część cyklu zawodów halowych najwyższej rangi. Na starcie ponownie zobaczymy liczne grono reprezentantów Polski oraz innych ciekawych zawodników, w tym aż 136 olimpijczyków z Tokio. Kto z Polaków weźmie udział w rywalizacji w Birmingham i w jakich konkurencjach wystąpią?

Cztery Polki na starcie Müller Indoor Grand Prix

Podczas sobotniej rywalizacji będziemy oglądali cztery Polki, które znalazły się na listach startowych. W biegu na 1000 metrów udział weźmie Angelika Cichocka, która przed kilkoma dniami we Francji zajęła 4. miejsce i tym razem będzie chciała jeszcze je poprawić. Klaudia Wojtunik będzie jedyną reprezentantką Polski w biegu na 60 metrów przez płotki, gdzie również ma szanse na dobry wynik, choć nie jest zaliczana do grona głównych faworytek. W rywalizacji na 400 metrów będziemy mogli oglądać Justynę Święty-Ersetic, która wraca do szybkiego biegania po kontuzji i zakażeniu koronawirusem. Ostatnią z reprezentantek Polski będzie doświadczona Aneta Lemiesz, która pobiegnie na 800 metrów w roli pacemakerki. 

Kto znalazł się w męskiej reprezentacji na mityng?

Podobnie jak w przypadku kobiet, u mężczyzn również będziemy oglądać czwórkę biało-czerwonych. W biegu na 800 metrów wystąpią doświadczeni i utytułowani Adam Kszczot i Marcin Lewandowski, który w Lievin wystartował w biegu na dystansie 1500 metrów. Kolejnym z Polaków będzie Jakub Szymański, który znalazł się na liście startowej biegu na 60 metrów przez płotki. Ostatnim z naszych reprezentantów będzie Michał Rozmys, który ponownie wystartuje w biegu na 1500 metrów. Przed kilkoma dniami w Lievin zajął 5. miejsce i ma szansę na jego poprawę. 

Kto jeszcze wystąpi na mityngu?

Do głównych gwiazd mityngu zaliczają się Elaine Thompson-Erah z Jamajki, która wystartuje w sprincie na 60 metrów, a także: Mondo Duplantis (Szwecja, skok o tyczce), Thiago Braz (Brazylia, skok o tyczce), Mariya Lasitskene (Rosja, skok wzwyż), czy też Noah Lyles (USA, 60 metrów). 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Polubienia prawdę powiedzą? Ranking polskich klubów sportowych w mediach społecznościowych

Wielkość klubu można mierzyć pod kątem budżetu, sukcesów, frekwencji, czy też rzeszy kibiców na portalach społecznościowych. Przeanalizowaliśmy media społecznościowe polskich drużyn, by stworzyć ranking...

Reprezentacja Polski w przebudowie: wnioski po meczach z Czechami i Albanią

Zatrudnienie Fernando Santosa miało być dla reprezentacji Polski nowym otwarciem. Choć mecz z Czechami przywołał najgorsze demony z przeszłości, to już wygrana z Albanią daje selekcjonerowi...