Dalsze miejsca Polek w Diamentowej Lidze w Brukseli

Strona głównaLekkoatletykaDalsze miejsca Polek w Diamentowej Lidze w Brukseli

W ostatnich zawodach cyklu Wanda Diamentowej Ligi przed wielkim finałem oglądaliśmy Pię Skrzyszowską oraz Annę Kiełbasińską. Obie Polki były bardzo zgodne i w swoich konkurencjach ukończyły zmagania na siódmych miejscach. Zawody rozegrano w Brukseli. Anna Kiełbasińska tradycyjnie startowała w biegu na 400 metrów, a Pia Skrzyszowska w rywalizacji na 100 metrów przez płotki. Finał Diamentowej Ligi w Zurychu odbędzie się w dniach 7-8 września z udziałem trójki biało-czerwonych. 

Pia Skrzyszowska siódma na 100 metrów przez płotki

Pia Skrzyszowska to świeżo upieczona Mistrzyni Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Tym razem na mityngu Diamentowej Ligi musiała uznać wyższość kilku rywalek spoza Starego Kontynentu. Polka z czasem 12.81 uplasowała się na siódmym miejscu. Zmagania wygrała Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko. Kolejne miejsca na podium zajęły Amerykanki Tia Jones i Kendra Harrison. Przed Polką znalazły się jeszcze dwie Jamajki i jedna zawodniczka z Bahamów. 

Anna Kiełbasińska siódma na 400 metrów

W swojej koronnej konkurencji wystartowała również Anna Kiełbasińska. Polska lekkoatletka wzięła udział w rywalizacji na 400 metrów. Podobnie jak Skrzyszowska, Kiełbasińska także ukończyła zmagania na siódmej pozycji. Do mety dobiegła z czasem 51.63. Wygrała znakomicie dysponowana reprezentantka Dominikany Fiordaliza Cofil. Drugie miejsce zajęła Sada Williams z Barbadosu. Na najniższym stopniu podium znalazła się Belgijka Cynthia Bolingo. 

Troje biało-czerwonych w finale cyklu Wanda Diamentowej Ligi

Finały cyklu Wanda Diamentowej Ligi odbędą się w dniach 7-8 września w Zurychu. Wystartują w nich zawodnicy, którzy na przestrzeni całego sezonu zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji najbardziej prestiżowych mityngów. Wśród nich będziemy oglądać trójkę Polaków. Udział w zawodach w Zurychu wezmą: Natalia Kaczmarek (400 metrów), Damian Czykier (110 metrów przez płotki) oraz Michał Rozmys (1500 metrów). Przed nimi szansa na bardzo udane zakończenie sezonu lekkoatletycznego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Jarosław „pasha” Jarząbkowski zawalczy na HIGH League 6!

Jarosław „pasha” Jarząbkowski wraca do sportów walki. Federacja High League ogłosiła, że jeden z najlepszych graczy CS:GO ponownie zawalczy na ich gali. „Pasha” w...

Kacper Stokowski pobił rekord Polski na 50 metrów stylem grzbietowym

Kacper Stokowski ze znakomitej strony pokazał się podczas sesji eliminacyjnej na mistrzostwach świata w Melbourne. Młody Polak okazał się najlepszy na dystansie na 50...