Dalsze miejsca Polek w Diamentowej Lidze w Brukseli

Strona głównaLekkoatletykaDalsze miejsca Polek w Diamentowej Lidze w Brukseli

W ostatnich zawodach cyklu Wanda Diamentowej Ligi przed wielkim finałem oglądaliśmy Pię Skrzyszowską oraz Annę Kiełbasińską. Obie Polki były bardzo zgodne i w swoich konkurencjach ukończyły zmagania na siódmych miejscach. Zawody rozegrano w Brukseli. Anna Kiełbasińska tradycyjnie startowała w biegu na 400 metrów, a Pia Skrzyszowska w rywalizacji na 100 metrów przez płotki. Finał Diamentowej Ligi w Zurychu odbędzie się w dniach 7-8 września z udziałem trójki biało-czerwonych. 

Pia Skrzyszowska siódma na 100 metrów przez płotki

Pia Skrzyszowska to świeżo upieczona Mistrzyni Europy w biegu na 100 metrów przez płotki. Tym razem na mityngu Diamentowej Ligi musiała uznać wyższość kilku rywalek spoza Starego Kontynentu. Polka z czasem 12.81 uplasowała się na siódmym miejscu. Zmagania wygrała Jasmine Camacho-Quinn z Portoryko. Kolejne miejsca na podium zajęły Amerykanki Tia Jones i Kendra Harrison. Przed Polką znalazły się jeszcze dwie Jamajki i jedna zawodniczka z Bahamów. 

Anna Kiełbasińska siódma na 400 metrów

W swojej koronnej konkurencji wystartowała również Anna Kiełbasińska. Polska lekkoatletka wzięła udział w rywalizacji na 400 metrów. Podobnie jak Skrzyszowska, Kiełbasińska także ukończyła zmagania na siódmej pozycji. Do mety dobiegła z czasem 51.63. Wygrała znakomicie dysponowana reprezentantka Dominikany Fiordaliza Cofil. Drugie miejsce zajęła Sada Williams z Barbadosu. Na najniższym stopniu podium znalazła się Belgijka Cynthia Bolingo. 

Troje biało-czerwonych w finale cyklu Wanda Diamentowej Ligi

Finały cyklu Wanda Diamentowej Ligi odbędą się w dniach 7-8 września w Zurychu. Wystartują w nich zawodnicy, którzy na przestrzeni całego sezonu zdobyli najwięcej punktów w klasyfikacji najbardziej prestiżowych mityngów. Wśród nich będziemy oglądać trójkę Polaków. Udział w zawodach w Zurychu wezmą: Natalia Kaczmarek (400 metrów), Damian Czykier (110 metrów przez płotki) oraz Michał Rozmys (1500 metrów). Przed nimi szansa na bardzo udane zakończenie sezonu lekkoatletycznego. 

Najnowsze

Powiązane

Polecamy

Dziwadło w świecie sportu. Freak fighty – czym są i dlaczego są tak bardzo popularne?

Freak. W wolnym tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza to wybryk, kaprys, a nawet dziwadło. Generalnie rzecz ujmując, jest to odniesienie do sytuacji bardzo nietypowej...

9 mln dolarów dla PZPN za awans na Mundial. Jak podzielili się finansowym tortem?

Największym beneficjentem awansu na Mistrzostwa Świata w Katarze jest Polski Związek Piłki Nożnej. Łącznie za awans piłkarska centrala w Polsce otrzymała aż 9 milionów...